LEGIONOWO. Inicjatywa lokalna – “Odłóż telefon i żyj”

2022-07-07 6:43:30

W środę (6 czerwca) przy przejściach dla pieszych zlokalizowanych na ulicy Sowińskiego pojawiły się wymalowane na biało napisy o treści „Odłóż telefon i żyj”. Jest to akcja zapoczątkowana w Legionowie przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa wynikające z przechodzenia przez ulice i ścieżki rowerowe pieszych wpatrzonych w ekrany telefonów

Akcja została wsparta przez legionowski Ratusz, który wraz z wykonawcą ścieżek rowerowych w tym miejscu zrealizował pomysł zgłoszony przez stowarzyszenie.

W planach jest umieszczenie takich ostrzeżeń w kolejnych lokalizacjach.

– Podjęta przez nas inicjatywa ma zadziałać na świadomość wszystkich tych, którzy są uczestnikami ruchu drogowego, a czasami nie zdają sobie z tego sprawy. Piesi, dochodząc do przejścia, powinni zachować taką samą, jeśli nie większą ostrożność jak kierowcy w tym miejscu. Zmiana prawa i pierwszeństwo pieszych na przejściach nie rozwiązuje wszystkich problemów. Hasło ma przypominać, że nawet mając pierwszeństwo należy zachować ostrożność, zwłaszcza, że wiele młodych osób przechodząc przez ulicę wpatruje się w ekrany telefonów – wskazuje Rafał Florczyk, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Działamy Lokalnie”.

Akcja „Odłóż telefon i żyj” pojawiła się w ostatnich latach na terenie różnych miast w Polsce.

Źródło: UM Legionowo

Komentarze

2 komentarze

  1. Daro odpowiedz

    Jakiś czas temu na środku chodnika wpadła na mnie kobieta zapatrzona w telefon do tego stopnia że za bardzo nie kontaktowała co dzieje się wokół niej. W sumie dobrze że wpadła na mnie bo mogła zderzyć się z betonowym słupem lub samochodem na pasach. Czy wyciągnęła z tego jakieś wnioski, ależ skąd, fuknęła i pomaszerowała dalej wpatrzona w telefon

  2. pwn odpowiedz

    Prokurator i policja zgrzyta zębami… Zmniejszy to liczbę wykroczeń związanych z korzystaniem telefonu na przejściach a normy trza wyrobić… Ale nie martwcie się na zapas – coś na pewno znajdziecie ! Wszak kodeks wykroczeń jest rozpięty i ma kilkaset pozycji !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *