Facebook


LEGIONOWO. Internista Jan K. skazany – Zapadł wyrok w sprawie śmierci pacjentki w Przychodni “Puls”

2018-04-17 3:33:16

Lekarz Jan K. z przychodni “Puls” za doprowadzenie w listopadzie 2015 r. do śmierci 45-letniej pacjentki został uznany winnym. Otrzymał on 2-letni zakaz wykonywania zawodu oraz nakaz zapłaty 10 tys. złotych odszkodowania na rzecz rodziny zmarłej.

Po blisko trzy lata od śmierci 45-letniej mieszkanki Legionowa zapadł wyrok skazujący w tej sprawie.

Podał jej lek na który była uczulona
Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w listopadzie 2015 r. Wtedy też 45-latka zgłosiła się po raz kolejny do Jana K. z powodu przedłużającego się zapalenia oskrzeli. Lekarz leczący kobietę od dłuższego czasu w wyniku zaniedbania zaaplikował jej antybiotyk, na który była uczulona. W wyniku ostrej reakcji alergicznej kobieta zmarła. W 20 marcu 2017 r. do Sądu Rejonowego w Legionowie wpłynął akt oskarżenia dotyczący popełnienia błędu w sztuce lekarskiej. Jak podawał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga lekarz nie zapoznał się z historią choroby, a to doprowadziło do tragicznych w skutkach następstw.

Wyrok jest nieprawomocny

Do skazania lekarza doszło w miniony piątek 13 kwietnia br. Sąd uznał, że internista jest winny zarzucanych mu czynów i skazał go na 2-letni zakaz wykonywania zawodu, 10 tys. złotych grzywny a także wypłatę odszkodowania w wysokości 10 tys. złotych rodzinie zmarłej kobiety. Ponad to obciążył go kosztami procesu. Wydany w piątek wyrok jest nieprawomocny. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że rodzina zmarłej kobiety zamierza wnieść apelację i żądać wyższego wymiaru kary dla lekarza. Do czasu uprawomocnienia się wyroku Jan K. dalej będzie mógł leczyć ludzi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *