Facebook


LEGIONOWO/JABŁONNA. Ukradli 162 litry paliwa! A w trakcie ucieczki staranowali radiowóz

2022-09-13 6:55:48

Fot. ilustracyjne

Pod koniec sierpnia br. w Legionowie doszło do kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowej. Łupem podejrzanych padło 162 litry benzyny o wartości 1200 zł. W pościg za sprawcami ruszył właściciel stacji oraz policja. Teraz mężczyźni usłyszeli zarzuty

Przypomnijmy, 24 sierpnia br. na jednej ze stacji benzynowych zlokalizowanych nieopodal ul. Sobieskiego doszło do kradzieży paliwa. Jak podawała policja na stację podjechało dostawcze Renault. Mężczyźni najpierw zatankowali dostawczy pojazd, a później zaczęli zlewać paliwo do schowanych na “pace” plastikowych kanistrów. Chwilę później mężczyźni wsiedli do auta i odjechali nie płacąc.
W pościg za podejrzanymi ruszył właściciel obrabowanej stacji oraz policja.
Jak relacjonowała kom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo: – kierujący dostawczym Renault przemieszczał się ulicami powiatu, jednocześnie spychając i zajeżdżając drogę ścigającym go na motocyklach mundurowym. Jechał pod prąd, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej i innych oznaczeń drogowych. W miejscowości Jabłonna, aby uniknąć zatrzymania kierowca renault uderzył w policyjny radiowóz i próbował ucieczki pieszej, jednakże po krótkim pościgu został zatrzymamy. Mundurowi w części bagażowej pojazdu ujawnili również drugiego mężczyznę. Kierowca i 32-letni pasażer zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, a następnie trafili do policyjnych cel.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów kradzieży 162 litrów paliwa. Ponadto kierujący dostawczym autem odpowie za odpowie za niezatrzymanie się do kontroli oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Na wniosek prokuratury w Legionowie obaj mężczyźni trafili do aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *