LEGIONOWO/ JABŁONNA. Wjazd przy kebabie do zamknięcia

2019-09-03 7:42:58

Teoretycznie w 2017 r. został zamknięty bezpośredni zjazd z DK-61 w ul. Szarych Szeregów a mieszkańcy powinni korzystać z tzw. łącznika. Do tej pory jednak wjazd „przy kebabie” działa. Służy on do zjeżdżania z ul. Zegrzyńskiej i przenoszenia ruchu z krajówki na wąskie ulice Bukowca

Podczas modernizacji Drogi Krajowej Nr 61, umożliwiono mieszkańcom bezpośredni zjazd w ul. Szarych Szeregów przy tzw. kebabie. Miał on jednak funkcjonować tylko tymczasowo, do momentu wybudowania rozwiązania docelowego. Rozwiązaniem takim stał się uruchomiony w 2017 r. tzw. łącznik, który umożliwia mieszkańcom rejonu ul. Szarych Szeregów włączenie się do ruchu na krajówce. Wjazd przy kebabie w ulicę ul. Szarych Szeregów działa jednak nadal w najlepsze. I według mieszkańców Bukowca służy do wprowadzania ruchu z DK 61 w wąskie i nie przystosowane do tego ulice dzielnicy willowej. Czy ktoś zablokuje ten wjazd w Szarych Szeregów.
Z informacji, które posiadamy, wybudowany przez Gminę Jabłonna odcinek ulicy Akademijnej oraz łącznik z ul. Szarych Szeregów nie został dotychczas zaliczony do dróg publicznych. Traktowany powinien więc być jak droga wewnętrzna. A na takiej drodze właściciel określa zasady i organizację ruchu. Nie dostrzegliśmy tam na przykład jakiegokolwiek ograniczenia prędkości. Czy takie niedopatrzenie będzie rodzić problemy, gdyby doszło do wypadku? Czy stanowić będzie podstawę do kwestionowania wystawionych już mandatów albo uniemożliwi policji skuteczne temperowanie zapędów kierowców?

Paweł Szyling

Komentarze

2 komentarze

  1. olo odpowiedz

    Jakby tam jakiś radny z okolic Romana mieszkał to już temat dawno byłby zamieciony 🙂

  2. andrzej odpowiedz

    Niech zablokują tylko wjazd w Szarych Szeregów, a zostawią wjazd w drogę serwisową i do kebsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *