LEGIONOWO. Jedna kradła, druga miała narkotyki

2022-06-21 1:22:32

W sobotę (18 czerwca) policjanci zatrzymali dwie młode dziewczyny.
Pierwsza z nich 16-latka została zatrzymana pod zarzutem kradzieży, zaś jej starsza 18-letnia koleżanka usłyszała zarzut posiadania narkotyków

Do zatrzymania obu dziewczyn doszło na terenie jednego sklepu w Legionowie.
Po przybyciu policjantów na miejsce okazało się, że młodsza z dziewczyn została przyłapana na próbie kradzieży piwa. A chwilę wcześniej dokonała kradzieży nawilżanych chusteczek. Policjanci sprawdzili monitoring, który wykazał, że tylko jedna z dziewczyn brała udział w kradzieży.
Biorących udział w interwencji policjantów zdziwiło zachowanie 18-latki, która zachowywała się bardzo nerwowo pomimo tego, że nie brała udziału w kradzieży.
Dlatego też postanowili ją przeszukać. W jego trakcie policjanci znaleźli pudełko, w którym znajdował się susz roślinny. Szybkie badanie narkotestem wykazało, że to marihuana. Obie dziewczyny zostały zatrzymane i przewiezione na komendę.
18-latka usłyszała zarzut posiadania marihuany, zaś jej młodsza koleżanka została przekazana pod opiekę ojcu oraz odpowie za kradzież przed sądem rodzinnym.

Komentarze

1 komentarz

 1. pwn odpowiedz

  TRA LA LA LA a nie 3 lata. Typowe straszenie – masz gram marihuany i będziesz siedział 3 lata.
  A stolec prawda.

  Bo to maksymalny teoretyczny wyrok. Musiałaby mieć jej kilkanaście gram i to w recydywie zapewnie.

  Bo oczywiście redaktorek nie zająknął się że jest Art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
  (…)środki odurzające (…) w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć(…) Czyli co ? Ano nico, dziewczyna jest niewinna.

  Zakładając że 62a nie zadziała to jest kolejny zapis (…)W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  Ale wtedy go gry wchodzi artykuł 69 kk

  “Sąd może WARUNKOWO ZAWIESIĆ wykonanie kary pozbawienia wolności orzeczonej w wymiarze nieprzekraczającym roku, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa nie był skazany
  na karę pozbawienia wolności i jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec niego celów kary, a w szczególności zapobieżenia powrotowi do przestępstwa”

  Jeżeli sąd nie zdecyduje się zawiesić to jest z kolei art. 58 kk

  “Jeżeli ustawa przewiduje możliwość wyboru rodzaju kary, a przestępstwo jest zagrożone karą pozbawienia wolności nieprzekraczającą 5 lat, sąd orzeka karę pozbawienia wolności tylko wtedy, gdy inna kara lub środek karny nie może spełnić celów kary”

  Czyli wcale nie więzienie albo grzywna/prace społeczne.

  I dopiero na końcu więzienie. Ale możliwości i tutaj się nie kończą bo karę do dwóch lat można odbywać w systemie dozoru elektronicznego.

  Jeżeli i to nie zadziała – odsiadka. Ale tutaj z kolei jest warunkowe przedterminowe zwolnienie. Więc
  jeżeli jakimś CUDEM by dostała te 3 lata to posiedzi dwa lata i kwartał góra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *