LEGIONOWO. Jest wniosek o odwołanie prezydenta Smogorzewskiego

2018-01-27 6:10:03

Otrzymaliśmy informację, że jeden z mieszkańców w dniu 24 stycznia br. (środa) złożył do Przewodniczącego Rady Miasta Legionowo wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Romana Smogorzewskiego.

Powodem jest prowadzenie przez prezydenta działalności gospodarczej polegającej na obrocie nieruchomościami, co jest niezgodne z przepisami Ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Prezydent Smogorzewski udzielił w tej sprawie wywiadu, w którym jednak w ogóle nie odniósł się do stawianych mu zarzutów. Stwierdził jedynie, że jest to walka polityczna, a on jest jedynym kandydatem na Prezydenta Miasta Legionowo i bardzo dobrym gospodarzem. Więcej informacji niebawem.

Fot: QK

Komentarze

28 komentarzy

 1. erekcja na zamówienie odpowiedz

  powiem to krócej, Lrgionowo miasto i powiat to jest dolina płatnej miłości 😉

 2. Marcin odpowiedz

  Byłaby to racja, gdyby była to prawda. Niestety – jest wprost przeciwnie. Nie trzeba wielkich poszukiwań, by sprawdzić co piszą pieczeniarze powiązani z #LMS (Legionowska Mafia Samorządowa), żeby nie szukać długo podpowiem, by poczytać takich klasyków ściemy jak mytkowska, galoch, zadrożny, klejment, brański czy im podobni. Gdyby ich kłamsrwa mogły przybierać właściwą im postać fizyczną, PWK powinna szybciorem dociągnąć do UML oddzielny kolektor na toksyczne dla mieszkańców powiat ścieki. Zdecydowanie z rozdrabniaczem. Dlatego kwiecista propozycja “rozmowy o etyce prezydenta” to albo prowokacja, albo dowód, że pisząca to osoba kompletnie nie jest świadoma tego, co dzieje się na styku samorząd-prywatne biznesy osób pełniących różne funkcje w Smogogrodzie. To, że uczestniczą w tym komornicy (vide: aktualny przykład), sąd (vide: dziwne decyzje o wyłączenie wszystkich sędziów, z czym nie zgadza się SO) i prokuratura rejonowa (vide: liczne postępowania, kończące się w groteskowy sposób) – każdy, kto czyta decyzje tych podmiotów, ma prawo do samodzielnej oceny, jak głęboko zepsute jest Legionowo. I to powinien być przyczynek do przemyśleń.

 3. Zwykły człowiek odpowiedz

  Jeśli pan Smogorzewski robi to cyklicznie ( tzn. ma cykliczne dochody z obrotu lub wynajmu nieruchomości), to bez wątpienia Urząd Skarbowy i jego służby udowodnią, że jest to działalność gospodarcza i koniec. Działalność gospodarcza w obrocie nieruchomościami bez zgłoszenia firmy, wówczas trzeba bedzie zbadac wszystkie zakupione przez pana prezydenta nieruchomości i zobaczyć jaki charakter miały te zakupy tzn. czy ich zakup miały na celu zysk, a nie np. wykorzystanie tych nieruchomości na potrzeby nazwijmy to rodzinne. Wydaje się, że od wynajmu i sprzedaży tej nieszczęsnej nieruchomości pan Smogorzewski musiała zapłacić w pierwszym przypadku co najmniej ryczał, a w drugim podatek dochodowy. Jeśli więc z innych nieruchomości ten dochód był również płacony ( nie dopuszczam myśli, że mógł nie być płacony) to służby skarbowe będą musiały potraktować taką działalność jako działalność gospodarczą. Jeśli tak się stanie to wniosku o odwołanie pana prezydenta składać nie będzie trzeba – zadziała tu ustawa o sam. gminnym i wojewoda.
  I jeszcze jedna uwaga do “Daro” – możesz zgadzać się z opiniami lub nie ale nie możesz ubliżać innym ludziom. Oni mimo że nie zgadzają się z twoim punktem widzenia nie piszą o tobie służalczy POmazaniec PO – bo to naprawdę nie o to chodzi aby sobie na wzajem ubliżać. Porozmawiajmy o sprawie i etyce postępowania pana prezydenta, odpowiedzmy też na pytanie jak to się dzieje, że w przetargach opisanych w wiadomym artykule występuje on samemu ( tzn. nie ma konkurencji) – przecież takie okazje każdy by chciał kupić. No ale może po prosty wszyscy je przegapili, a jedynie prezydent nie. Pewnie już niebawem dowiemy się jak to było.

  1. Daro odpowiedz

   @zwykły człowiek, podejrzewam że chodzi o post zamieszczony poniżej
   Niestety nie wczytałeś się dokładnie w ten post i nie zauważyłeś że zdecydowana większość tekstu to cytat w cudzysłowie i zamieszczony przez zwolenniczkę prezydenta który jedynie zacytowałem aby pokazać jakimi metodami posługuje się referat propagandy

 4. Brunon odpowiedz

  hahahhahah…Jakiś tępy świr niech sobie składa i setkę wniosków. Jakmu to pomaga w erekcji hihihi

  1. Marcin odpowiedz

   słabo coś z myśleniem, post typowwego ciemniaka z #LMS 🙂

 5. Wujek odpowiedz

  Pewnie wniosek złozył Mizgalski z Londynu

  1. Marcin odpowiedz

   Akurat to byłoby bardzo proste – zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można skladać e-mailem, z dowolnego miejsca na Ziemi; wie o tym każdy, kto jest świadom zmian w polskim prawie. Rzecz jednak nie w tym, kto czy jak złożył albo co tam hula w pustych łbach, ale w tym, jak czarne, koprycujno-przekrętnicze chmury wiszą nad marionetkowym samorządem w Smogogrodzie. No i jak wujek – z orgazmem czy wciąż nie? 🙂

 6. HGW odpowiedz

  Romanie bedzie dobrze trzymak się 😉

  1. Daro odpowiedz

   Nosił wilk razy kilka……………

 7. Wikariusz odpowiedz

  Smogorzewski trochę zagubił się w swoich działaniach. Tak jak policjant przechodzi na druga stronę tak i z nim jest nie tak. Prezydentowanie Legionowa powinien sobie odpuścić i mieć trochę honoru.

 8. zirchan odpowiedz

  Jeżeli to prawda, że wniosek złożyła osoba, która nie mieszka w Legionowie, to kolejny wniosek powinien byc o zamknięcie toiowo, która kłamie…

  1. Marcin odpowiedz

   Przy zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa miejsce zamieszkania zawiadamiającego nie ma żadnego znaczenia, to są podstawy.

  2. Miro odpowiedz

   A romek to w Legionowie mieszka czy w Józefowie. No to złóż jak wiesz, gdzie i jak bo na razie twoje złote myśli świecą blaskiem żarówek ratusza

  3. Marek odpowiedz

   Jakie ma znaczenie, gdzie zameldowana jest osoba składająca wniosek, skoro Prezydentem miasta może być mieszkaniec innej miejscowości?

 9. Daro odpowiedz

  Jestem poważnie zaniepokojony bo nie pojawiły się jeszcze posty jak ten cytowany poniżej

  “Ludzie!!!!Z glupimi na glowy sie pozamieniliscie,dajecie sie manipulowac tym uwstecznionym slugom PISu,to najlepszy Prezydent w historii Legionowa,to miasto kwitnie,jest sświetnie zarzadzane,a niech sobie kupuje lokale i sie bogaci,co złego w bogaceniu sie.
  Ma moze wady jak kazdy człowiek,ale kocha to miasto i chce dla niego jak najlepiej i umie to robic,jak malo kto.
  Opamietajcie sie,przejzyjcie na oczy,bo wszyscy obudzimy sie z reka w….
  Obywatelka Legionoa”

 10. Zwykły człowiek odpowiedz

  Jak długo obecna władza centralna będzie tolerować ten cały cyrku i nabijanie się z prawa i ludzi. Jedni drugim “dają działki bez przetargu”, lokale po cenie dampingowej, handlują nieruchomościami, poniżają opozycję, zatrudniają ludzi w/g własnego uznania i mówią że są najlepsi a właściwie jedyni w swoim rodzaju. Bezczelność i buta do POtęgi entej.

  1. tulusk odpowiedz

   parzac na centralna władze i to co sie dzieje tam też kradna tylko na duża skale…..

 11. Roman S. odpowiedz

  dożyjemy jeszcze chwili, gdy odsłonimy powiązania biznesowe między Smgorzewskim a Rosiakiem, to tylko kwestia czasu.

 12. mieszkańcy odpowiedz

  szykuja się czystki w sądzie po totalnej odmowie sędziów prowadzenia spraw prezydenta to dopiero bedzie zabawa jak ruszy karuzela rozpraw sądowe do tej pory blokowane i utrącane………..

 13. Krzysiek odpowiedz

  Ruszyła machina, i film z odpowiedzią, w której Prezydent nie odnosi się w ogóle do postawionego zarzutu, karnie udostępnia gdzie się da całe stadko wsółżerujących na publicznym planktonie

 14. kibic gaali bokserskiej odpowiedz

  mam lekką rozterke czy to baron czy to balon POwiedzcie kochani wyborcy,

 15. wkur***ny odpowiedz

  Gdy ktoś sam o sobie mówi, że jest “bardzo dobrym gospodarzem”, to chyba nie wystawia sobie sam najlepszej opinii, wg zasady “nie chwalą mnie, to pochwalę się sam”. Nabieranie wody w usta przez S. to jego stała praktyka, nigdy jeszcze nie odniósł się do jakichkolwiek zarzutów. Nigdy też publicznie nie wytłumaczył się z udowodnionych mu kłamstw (jak np o tym, że nie wiedział kto i po co kupił działkę przy stadionie od KZB, po czym ukazał się w prasie dokument z decyzją o sprzedaży tej działki, podpisany przez S.).

 16. Slavko odpowiedz

  a kto jest tym ubekiem?

  1. Wacław odpowiedz

   ch przydała by nam sie wizyta Anity Gardias….

 17. Miro odpowiedz

  Co to jest??? wygląda na zemstę Głażewskiego

  1. wkur***ny odpowiedz

   Głażewski miałby mścić się na “danym nam od Boga” Romanie S.? (cytat z wypowiedzi radnego G.)

 18. Wacław odpowiedz

  powtarzam konieczna jest deubekizacja ……..i delegalizacja agentury…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *