LEGIONOWO. Kary im nie straszne. Kolejne wielkie rżnięcie

2020-06-09 8:34:07

Pod koniec ub. tygodnia dostaliśmy wiele sygnałów od czytelników dotyczących kolejnych wycinek drzew przy ul. Herberta (nieopodal ul. Olszankowej). Poprzednia wycinka w tym miejscu skończyła się karą administracyjną dla dewelopera w kwocie blisko 300 tys. zł


Na początku marca informowaliśmy o tym, że przeprowadzone zostały wycinki drzew w rejonie ul. Olszankowej i ul. Herberta. Okazało się, że przeprowadzone wycinki były nielegalne. W związku z tym na miejscu kilkukrotnie interweniowała Straż Miejska. Co zakończyło się nałożeniem kary administracyjnej.
W miniony czwartek i piątek kolejny raz otrzymywaliśmy sygnały o wycinaniu drzew w tamtym rejonie. Sprawa została zgłoszona przez nas Straży Miejskiej. Jak udało nam się dowiedzieć w rejon wycinki został wysłany pracownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo oraz patrol Straży Miejskiej. Na miejscu urzędnik sporządził notkę służbową. Została ona dołączona do wcześniejszej dokumentacji w sprawie poprzednich wycinek drzew. Niestety do zamknięcia numeru nie udało nam się ustalić czy ub. tygodniowa wycinka była legalna czy nielegalna. Do sprawy będziemy wracać.

QK

Komentarze

4 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Olszankowa to modelowy wręcz przykład tego czego nie powinno się robić w mieście, jaskrawy przykład bezkarności deweloperów którym umożliwiono zabudowę wszystkiego i wszędzie, wycinane w pień resztki zieleni, niewydolna,niedoinwestowana infrastruktura
  Tak niedługo będzie wyglądać całe Legionowo

 2. Marek odpowiedz

  Dom za domem budować, byle gdzie byle na Olszankowej. Sprowadzić tysiące z Lublina, tych co na Bialolekę nie stać. To szczyt Prezydenta. A później do gazu z nimi, do tego ze śmieciarni. Ze śmieciarni z Olszankowej oczywiście. Ale tego nikt nie powie tym kupcom apartamentow.

 3. Victor odpowiedz

  Jasne,że tak. Wyciąć zieleń w pień, zabetonować wszystko, zostawić tylko miejsce dla składowiska odpadów pod nową spalarnię w PECu, zdjąć filtry z kominów PEC, wspomagać smog, przyjmować śmieci z całego województwa , rozjechać nawierzchnię jezdni, która ledwo “kupy” się trzyma , robić biznes i kręcić lody. A dzieciom z Olszankowej pokazać w muzeum zdjęcia, jak wyglądały kiedyś drzewa. taką wizję ma dla nas wesoły Romek z kumplami.

 4. Ania odpowiedz

  Jak cyrk to tylko na Olszankowej. Syf, kiła i mogiła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *