LEGIONOWO. Katował swoją żonę. Trafił na 2 miesiące do aresztu

2019-09-05 11:21:29

Policjanci z legionowskiej komendy zatrzymali 64-letniego mężczyznę. Powodem zatrzymania było zawiadomienie telefoniczne dotyczące znęcania się nad swoją małżonką. W trakcie zatrzymania podejrzany miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Do zatrzymania doszło kilka dni temu. Z informacji jakie uzyskali policjanci wynika, że mężczyzna od kilku dni znęcał się nad swoją żoną psychicznie i fizycznie. Podejrzany został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila. Z zebranego materiału wynikało, że mężczyzna używał wobec kobiety słów obelżywych, popychał ją, szarpał, bił a także groził pozbawieniem życia. Na wniosek prokuratury Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy w postaci 2 miesięcy pozbawienia wolności. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policja apeluje i przypomina!

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

red/ KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *