LEGIONOWO. Kolejna wizyta premier

2015-09-23 12:15:13

We wtorek 22 września w sali widowiskowej legionowskiego ratusza seniorzy z Uniwersytetu III Wieku zainaugurowali rok akademicki. Z wizytą wpadła premier Ewa Kopacz, a inauguracyjny wykład poprowadził Jan Grabiec.

Na inaugurację roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku do Legionowa ponownie przyjechała Ewa Kopacz, obecni również byli minister Michał Kamiński, senator Anna Aksamit, Jan Grabiec, starosta Robert Wróbel, oraz pozostali samorządowcy.

Uroczystość rozpoczęła się od występu chóru Belcanto. Po występie nagrodzonego za występy w Wenecji legionowskiego chóru na scenę została poproszona Ewa Kopacz. Premier wspomniała o wprowadzeniu bezpłatnej pomocy prawnej, która ma być dostępna dla seniorów w wieku powyżej 65 lat w 1,5 tysiąca placówkach rozlokowanych na terenie całego kraju. Ewa Kopacz mówiła także o zwiększeniu finansowania letnich turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów i ma na ten cel dodatkowych 20 mln zł, które przesunęła z własnej kancelarii. Dla seniorów ma się znaleźć 370 mln zł na 113 placówek dziennego pobytu na terenie całego kraju, 40 mln zł na stworzenie 40 ogólnokrajowych placówek rehabilitacyjnych. Ponadto seniorzy mają otrzymywać raz w roku bon refundacyjny, zwracający koszty zakupu leków. Im niższa renta, czy też emerytura, tym wyższy dodatek. Najwyższy będzie wynosił 350 zł.

– Chcę Państwu podziękować za mnóstwo rzeczy jakie robicie. Chcę podziękować za waszą aktywność. Widziałam tutaj piękne stoisko, piękne rękodzieła, widziałam szydełkowe prace, widziałam mnóstwo rzeczy które wykonaliście pewnie w ramach zajęć na Uniwersytecie. Niejeden polityk pewnie mógłby wam pozazdrościć, że będziecie się uczyć języka angielskiego i niemieckiego. Niejeden polityk mógłby wam pozazdrościć, jak sobie radzicie bo również jeździcie i zwiedzacie, a wasz chór Belcanto, który jest nagradzany w Wenecji jest również dobrą wizytówką Polski – powiedziała Ewa Kopacz.

Po wystąpieniu premier zgromadzeni seniorzy wysłuchali wykładu Jana Grabca dotyczącego 25-lecia Samorządu Terytorialnego. Po przemówieniach przyszedł czas na występy artystyczne. Na akordeonie zagrał Cezary Skoczeń z grupy muzycznej Miejskiego Ośrodka Kultury, na scenie zatańczyła grupa z LUTW oraz Marta Grzegorczyk i Bartłomiej Domański z Clou Studio Tańca. Na zakończenie inauguracji roku akademickiego ponownie wystąpił chór Belcanto.

d.burczynski@toiowo.eu

DARIUSZ BURCZYŃSKI

Komentarze

2 komentarze

  1. rafał odpowiedz

    Na szczęście to był już ostatni przyjazd KŁAMCZUCHY do Legionowa w jej karierze.

  2. ewa odpowiedz

    A prezes PWK, Grzegorz Gruczek też był na spotkaniu? W końcu w ostatnich wyborach samorządowych startował z list PO. I dlatego oraz dlatego że nic nie robią w kwestii ucywilizowania ruchu samochodów na Bukowcu, nie głosuję już na PO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *