LEGIONOWO. Kolejne przegrane głosowanie rządzących

2021-05-25 8:41:35

Komisji Rozwoju Miasta zwołana specjalnie ws. budowy bloku przy ul. Olszankowej, ponownie nie zaopiniowania projektu uchwały w tej sprawie. Projekt głosami opozycji został zdjęty z porządku obrad. Dlatego nie będzie on mógł być procedowany na jutrzejszej (26 maja) sesji Rady Miasta

Przypomnijmy. Podczas kwietniowej (27.04) sesji Rady Miasta Legionowo, radni stosunkiem głosów 9:8 opowiedzieli się przeciwko lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Olszankowej. Spółka Wójcik Development chciała w tym miejscu zbudować blok mieszkalny na podstawie  tzw. specustawy deweloperskiej, a do tego potrzebna była zgoda rady miasta. Planowana inwestycja miała mieć 70 mieszkań na  5 kondygnacjach oraz 105 miejsc postojowych w garażu podziemnym.

Władzom zależy na tej inwestycji

Wydawało się, że po negatywnej decyzji Rady sprawa jest już zamknięta. Tym bardziej, że inwestycja ta otrzymała negatywną opinię od Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Jednak okazało się, że inwestycją przy ul. Olszankowej radni będą ponownie zajmować się na najbliższej sesji (26 maja).

Znaleźli prawny kruczek

Według miejskich prawników, projekt uchwały przedłożony radnym, a następnie podjęta przez nich uchwała były wadliwe. Ich zdaniem, radni powinni głosować tak na prawdę dwie uchwały. Jedną o ustaleniu lokalizacji inwestycji (zagłosowali przeciwko) oraz drugą o odmowie ustalenia lokalizacji inwestycji (a takiej uchwały im nie przedłożono). Wszystko wskazuje na to, że radnym specjalnie przedłożono taką uchwałę, która w przypadku zagłosowania przez nich przeciwko inwestycji, będzie musiała być powtórzona. Taka sytuacja miała już bowiem miejsce w przypadku inwestycji przy ul. Zegrzyńskiej, obok wiaduktu.

Konieczna opinia Komisji

Poprawione projekty zostały przekazane do Komisji Rozwoju Miasta, która powinna zaopiniować projekty. Jednak podczas obrad Komisji w dniu 17 maja br. radni zaopiniowali ponownie tylko jeden projekt zamiast dwóch. Dlatego specjalnie, nie bacząc na dodatkowe koszty, zwołano ponowne posiedzenie Komisji na dzień 24 maja br. Tym razem jednak również nie udało się zaopiniować projektów.

Nie wyjaśnili sprawy

Radny Mirosław Grabowski nie mogąc uzyskać w tej sprawie, od z-cy prezydenta Marka Pawlaka, zadowalających wyjaśnień, złożył wniosek o zdjęcie tego punktu z programu posiedzenia. Nieoczekiwanie wniosek ten zyskał poparcie. Z niejasnych powodów radni popierający prezydenta nie zagłosowali, tak jak oczekiwały tego władze miasta.

W tej sytuacji, projekty uchwał dotyczące inwestycji przy ul. Olszankowej, z powodu braku opinii Komisji, nie powinny być także procedowane na jutrzejszej (26 maja) sesji Rady Miasta.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

2 komentarze

  1. Tadek odpowiedz

    Jak Romek się dowie, tupnie nogą, to zrobią w spodnie, a potem zagłosują jak trzeba… 😉

    1. Victor odpowiedz

      Masz rację, przyjdą w pampersach i zagłosują jak trzeba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *