LEGIONOWO. Kolizja na Sienkiewicza i 3-go Maja – nowe informacje

2018-06-29 12:25:34

Blisko 2 promile alkoholu miał zatrzymany wczoraj 22-letni Wojeciech W. Do zatrzymania mężczyzny doszło w chwili, kiedy kierując pojazdem marki BMW, staranował ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Sienkiewicza i zatrzymał się na słupie energetycznym

.
Wczoraj (28.06) kilkanaście minut po godzinie 21.00 kierujący pojazdem marki BMW, uderzył w płot oraz słup energetyczny na posesji przy jednym ze skrzyżowań w Legionowie. Samochodem kierował młody mężczyzna, który usiłował oddalić się z miejsca zdarzania. Został ujęty przez dwóch świadków niebezpiecznej jazdy, którzy zorientowali się, że kierowca był nietrzeźwy i nie pozwolili mu odejść do czasu przyjazdu Policji.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, dyżurny legionowskiej komendy natychmiast wysłał pod wskazany adres pierwszy, nieobarczony innymi czynnościami patrol. Na miejsce dotarli stołeczni wywiadowcy, którzy tej nocy wspomagali legionowskich policjantów w utrzymaniu bezpieczeństwa w Legionowie.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący BMW to 22-letni Wojciech W. Policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu i przystąpili do standardowych działań. Wywiadowcy wyczuwali od 22-latka silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali Wojciecha W. i odebrali mu prawo jazdy. Na miejscu zdarzenia pozostali policjanci z legionowskiej drogówki, którzy procesowo zabezpieczyli teren. Zatrzymany 22-latek trafił do aresztu w legionowskiej komendzie.

Śledczy z dochodzeniówki analizują wszystkie okoliczności zdarzenia. Wojciech W. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *