LEGIONOWO. Kombatant skontrolowany

2015-10-15 9:50:25

Po skardze na sposób sprawowania opieki w DPS “Kombatant” do placówki wkroczyły aż trzy kontrole. Choć nieprawidłowości nie stwierdzono, niebawem ma być rozpisany konkurs na stanowisko dyrektora. Mówi się też o podniesieniu standardu i poszerzeniu oferty usług medycznych.

 

W TiO Nr 37/2015 pisaliśmy o skardze pełnomocniczki byłej pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej (DPS) “Kombatant” w Legionowie. 93 -letnia kobieta miała przebywać w złych warunkach higienicznych, a personel miał nie wykazywać zainteresowania jej osobą. List ten trafił także do Starostwa Powiatowego w Legionowie, jako organu założycielskiego placówki, do sanepidu oraz do Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Większy nadzór

Po otrzymaniu skargi, przedstawiciele zarządu Powiatu Legionowskiego poprosili dyrektora placówki o złożenie wyjaśnień. Nowy starosta, Robert Wróbel zlecił przeprowadzenie natychmiastowego audytu. W placówce przeprowadzono też w dniach 9-14 września br. kontrolę wewnętrzną w zakresie przestrzegania obowiązujących procedur. W efekcie wzmocniono nadzór nad jakością obsługi mieszkańców, m.in. poprzez bardziej szczegółowe ewidencjonowanie wykonanych czynności opiekuńczych oraz regularne kontrole działania sekcji opiekuńczej DPS “Kombatant”.

Uprzedzeni o kontroli?

Spore zamieszanie wśród pensjonariuszy wywołała też kontrola Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie, przeprowadzona pod kątem warunków sanitarno-higienicznych, panujących w DPS “Kombatant”, która odbyła się 9 września br. Jak wynika z informacji pokontrolnej, jej wynik był pozytywny, nie stwierdzono zaniedbań ani uchybień, a stan sanitarny Domu nie budził zastrzeżeń zespołu kontrolującego. Jednak zdaniem mieszkańca DPS-u, który skontaktował się z redakcją, kierownictwo placówki musiało coś wiedzieć o kontroli. – To nie był według mnie przypadek. Na 2 dni przed wizytą Sanepidu pucowano cały dom jak nigdy dotąd. Może gdyby kontrola była znienacka, wynik nie byłby taki dobry – mówił jeden z mieszkańców Kombatanta.

Konkurs na dyrektora placówki

Z informacji jakie uzyskaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Legionowie wynika, że w najbliższych tygodniach ogłoszony zostanie otwarty konkurs na to stanowisko dyrektora DPS “Kombatant”. Okazało się bowiem, że  kończy się okres przeniesienia służbowego obecnego dyrektora placówki Anny Stępińskiej. Choć kontrole nie wykazały nieprawidłowości, zdaniem pensjonariuszy istnieje związek pomiędzy nimi, a ogłoszeniem konkursu. – Jak robią konkurs na dyrektora to chyba czegoś tam musieli się dopatrzeć – relacjonował redakcji jeden z pensjonariuszy Kombatanta.

Wyższy standard, lepsza opieka

Z informacji jakie przekazała redakcji Joanna Kajdanowicz, rzecznik starosty legionowskiego, powiat będzie starał się stale podnosić standard i zakres usług, skierowanych do osób starszych i niesamodzielnych w Kombatancie. Pod uwagę brane jest utworzenie centrum senioralnego, oferującego różnorodne usługi opiekuńcze, dostosowane do indywidualnych potrzeb podopiecznych placówki. Analizowane jest również uruchomienie dziennych form opieki oraz poszerzenie oferty rehabilitacji i usług medycznych.

KAROL STELMACH

toiowo@toiowo.eu

Więcej o tej sprawie przeczytasz:

LEGIONOWO. Skarga na „Kombatanta”

 

Komentarze

3 komentarze

  1. marek.krauss odpowiedz

    Informuję ze po rozmowie z panem dyrektor bez dywanu informuję ze nikogo nie będą zwalniacz ani zbiorową ani pojedynczo pracowniku

  2. marek krauss odpowiedz

    Informuję ze są nowej informację której mogą zmieni informację na temat siostrzenicy która opiekowała się ciocią , są świadkowie którzy widzieli jak siostrzenica bardzo źle traktowała Ciosę nawet ta staruszka błagała żeby tutaj zostać , ale została zmuszona wróci do poprzedniego Domu Opieki w Marka , gdzie przedtem wywiozła z tego tego DPS do DPS ” Kombatant ” a udało się tylu szumu zrobić wokół skargi na DPS bo ważną osobą w Ministerstwie

  3. Marek Krauss odpowiedz

    W Imieniu Mieszkańców Żądamy Wydania inię nazwisko osoby która przekazuje nieprawdziwie informację na temat co się dzieje na temat co się dzieje w tym domu Opieki , bo przeciwny razie mieszkanie cy zaskarża tą redakcją do Sądu o naruszenie dobro mieszkańców którzy korzystają pomocy z tej placówki , wszyscy wiedzą o co wiadomo chodzi , wiadomo ze chodzi o grę Polityczną które niedługo odbędzie się wybory , zadnia gazeta nie atakuje nikogo jeśli nie ma zaplecza zabezpieczającego / czyli kogoś ? / a dowodem na to ze ta gazeta zatokowała najlepszego prezydenta w historii legionowa który bardzo dużo zrobił dla miasta , teraz wzięli za Dyrektorkę DPS ” Kombatant ” którzy mieszkańcy ją traktują jak kogo rodziny , które na co dzień im brakuje , pomimo ze komisja nie twierdziła zastrzeżeń to już ogłaszają konkurs na nowego dyrektora i jeszcze jedno ta kobieta która zaskarżyła ten dom to wiedziała doskonale zanim oddała tą staruszkę ze tę ma bardzo złą opinię dzięki gazecie Powiatowej PT ” Jak umiera się w DPS Kombatant ” może liczyła ze skoro ma złą opinię to jej pomogą jej być bliżej nieba z powódek prywatny a skoro jej nie pomogli to zemsty podjęła kroki interwencyjnej na całego i jednie pytanie dlaczego wcześniej nie podjęła kroki jeśli ta biedna babunia się do podopiecznej która notorycznej zaskarża dalej bez komentarza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *