LEGIONOWO. Książkowy kryzys – uczniowie nie mają podręczników

2017-09-13 6:30:25

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego, do uczniów szkół podstawowych miały trafić darmowe książki. Niestety do tej pory podręczniki otrzymała jedynie część uczniów. Z naszych ustaleń wynika, że powodem takiego stanu rzeczy jest logistyka


Rok szkolny już w pełni, jak się okazuje nie dla wszystkich. W legionowskich szkołach do uczniów szkół podstawowych nadal nie trafiły podręczniki. Rodzice się niepokoją, nauczyciele denerwują, bo w końcu z czego mają uczyć? Jest połowa września a książek brak. Powód wydaje się być prozaiczny. Przyczyną braku książek dla wszystkich uczniów jest logistyka.

Pieniądze już wpłynęły

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że pieniądze na podręczniki już dawno trafiły do szkół a zamówienia na książki do wydawnictw. W rozmowie z jedną z legionowskich nauczycielek dowiedzieliśmy się, że książki sukcesywnie trafiają do szkół, gdzie muszą zostać wprowadzone na stan szkoły. – Jest to bardzo żmudna praca, stąd te opóźnienia – dodaje.

Wystarczy cierpliwość?

Szkoły uspakajają – podręczniki są już w drodze, a uczniowie na pewno je dostaną. Należy uzbroić się w cierpliwość. W zeszłym roku książki trafiły do uczniów w niektórych legionowskich szkołach dopiero po 20 września.
Uspokajanie, uspokajaniem a rok szkolny trwa…

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *