LEGIONOWO. Kto odpowiada za ogromny wykop przy Olszankowej?

2023-03-16 6:10:44

Na ul. Olszankowej w Legionowie od września ub. roku trwa remont nawierzchni. Pod koniec stycznia br. rozpoczęło się układanie asfaltu, jednak nie została ułożona ostatnia warstwa bitumiczna o czym pisaliśmy w TiO 10/2023. Czytelnicy zwracają uwagę na niebezpieczną dziurę przy drodze oraz wystające studzienki kanalizacyjne

Droga redakcjo, prosimy o interwencję w sprawie ul. Olszankowej. Od września zeszłego roku droga jest nieprzejezdna. Wszędzie wystają studzienki kanalizacyjne i chyba infrastruktura gazowa. Na domiar złego robotnicy zostawili widoczną na zdjęciu ogromną dziurę. Wcześniej dziura była zabezpieczona, teraz nie. Trwa to już ponad 3 tygodnie, a końca nie widać. A warto przypomnieć, że droga jest otwarta dla mieszkańców. Biegają tam dzieci, chodzą starsi ludzie. Ulicą jeżdżą mieszkańcy. Lada moment dojdzie do tragedii, dlatego prosimy o interwencję.

 

W związku z tym zadaliśmy pytania do Urzędu Miasta w tej sprawie. Czekamy na odpowiedź:

 1. Kiedy zakończony zostanie remont ul. Olszankowej?
 2. Na jakim etapie znajduje się trwający od września remont?
 3. Czy Urząd Miasta na bieżąco monitoruje sytuację i pilnuje bezpieczeństwa pieszych?
 4. Czemu ma służyć (widoczny na zdjęciu) wykop?
 5. Dlaczego dziura nie została w żaden sposób zabezpieczona?
 6. Dlaczego od ponad 3 tygodni nic się tam nie dzieje? Wykop nie został zasypany?
 7. Czy za wykop odpowiada ten sam wykonawca, co wykonawca ulicy?
 8. Kto będzie odpowiadał jeżeli ktoś wpadnie do tego wykopu/ pojazd uszkodzi się o wystające studzienki/inne elementy infrastruktury?
 9. Czy pozostawienie tej ulicy w tak rozgrzebanym stanie ma związek z protestami mieszkańców przeciwko stacji przeładunkowej do zbierania, sortowania, magazynowania i przeładunku odpadów?

red.

Komentarze

3 komentarze

 1. Marta odpowiedz

  Zastanawiam się czy pozostawienie tej ulicy w tak rozgrzebanym stanie ma związek z protestami mieszkańców przeciwko stacji przeładunkowej do zbierania, sortowania, magazynowania i przeładunku odpadów?

 2. Victor odpowiedz

  Przebudowa Olszankowej miala polegać m.in. na zwężeniu i budowie progów spowalniających tak aby ruch był wolniejszy i by ogarnąć szaleńców traktujących te ulicę jak tor wyścigowy i “olewających” ograniczenie prędkości do 40tu. Wg informacji prasowych tych progów łącznie miało być 6 sztuk (oprócz dwóch wyniesień skrzyżowań). Jak się dowiedziałem telefonicznie w UM to ma być tylko 1 (słownie :jeden ) próg na odcinku Projektowana – Sikorskiego. Czyli na pozostałym odcinku tj Projektowana – Jana Pawła progów byłoby “0”. Nawet w trakcie tego remontu i przy wystających studzienka szaleńcy gnają na złamanie karku. Jeżeli nie będzie progów spowalniających to spowolnienie ruchu zniknie i cala ta koncepcja będzie jedną WIELKĄ BZDURĄ, która z dużą dozą prawdopodobieństwa zakończy się jakimś tragicznym wypadkiem . Myślę, że miasto szuka oszczędności kosztem bezpieczeństwa mieszkańców. Przecież kasa jest potrzebna na kolejne potańcówki i grille przed wyborami.

 3. Dariusz Nowak odpowiedz

  Przebudowa” Olszankowej to kwintesencja patologii jaka toczy Legionowo przy tego typu pracach. Same prace miały się zakończyć w listopadzie, dlaczego więc dopiero pod koniec stycznia firma zaczęła wylewać asfalt. Może dlatego że robotnicy tej firmy, w większości Ukraińcy przyjeżdżali do pracy kiedy im się chciało, pracowali kiedy mieli na to ochotę, większość czasu spędzali przy „śniadaniach” lub „pracował” jeden człowiek oparty o łopatę
  Wszystko to odbyło się bez żadnego nadzoru ze strony Urzędu Miasta
  Za tak spartaczony remont odpowiada nie kto inny jak Urząd Miasta Legionowo. Remont kompletnie zdewastowanej i zaniedbanej ulicy miał się zakończyć już kilka miesięcy temu. Prace zaczęto we wrześniu 2022 roku, przebudowa a w zasadzie odbudowa kilkuset metrowego odcinka lokalnej ulicy trwa już pół roku a końca prac nie widać. To jest po prostu żenujące

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *