LEGIONOWO. Miasto odwołuje kolejne imprezy

2020-04-16 6:45:51

W związku z przedłużającym sie stanem zagrożenia epidemiologicznego odwołane zostają kolejne imprezy kulturalne i sportowe w Legionowie. Decyzja ta została podjęta w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski kierując się nowymi zasadami bezpieczeństwa, w tym ograniczeniami w przemieszczaniu się, z wyłączeniem spraw niezbędnych do życia codziennego, odwołał organizację Dni Legionowa. Dotyczy to również wszystkich koncertów, spektakli, pikników, spotkań plenerowych organizowanych przez gminę i jednostki gminne np. domy kultury, biblioteki. Do czasu odwołania stanu zagrożenia musimy też zrezygnować z meczów i imprez sportowych. Mimo, że niektóre imprezy nie noszą znamion imprez masowych, dotyczą przestrzeni publicznej.

– To nie czas na świętowanie. Choć mamy podpisane umowy na wydarzenia kulturalne w sierpniu, październiku i listopadzie, to ich realizację uzależniamy od sytuacji z pandemią – mówi Zastępca Prezydenta. Podobnie wygląda sytuacjij w przypadku wydarzeń sportowych. Jeśli sytuacja pozwoli nie jest wykluczone, że jesienią odbędą się zawody rowerowe lub bieg Legionowska Dycha. W chwili obecnej nie jesteśmy tego w stanie zaplanować.

Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *