LEGIONOWO. Miasto rozdystrybuuje maseczki dla mieszkańców

2020-04-15 5:49:58

Dzięki wsparciu legionowskiej firmy Air-Pol, urząd przygotowuje akcję dystrybucji 1000 szt. maseczek wielokrotnego użytku. Akcja dedykowana jest osobom w wieku 60+, a do jej realizacji zostanie wykorzystany miejski serwis SMS

Aby otrzymać maseczkę należy wysłać SMS pod numer 4777 o treści UML.ZDROWIE/adres domowy. A po weryfikacji, maseczki zostaną dostarczone do skrzynki osoby zgłaszającej zapotrzebowanie. Maseczki wykonane przez Air-Pol nadają się do prania w temperaturze 60 stopni Celsjusza i zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jak informuje Urząd Miasta od 16 kwietnia maseczki będą dostarczane pod wskazany adres.

„Maseczka dla Polski”

Ponadto w ramach akcji „Maseczka dla Polski” 30 marca Wydział Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych złożył zamówienie na 110 tysięcy sztuk maseczek. Ze względu na bardzo duże zapotrzebowanie z całej Polski, do Legionowa dotrze około 50 000 sztuk. Dostawa przewidywana jest na przełom maja i kwietnia. Maseczki te będą bezpłatne. Wsparcie dla służby medycznej.

Maseczki dla szpitala

W ostatnich dniach Urząd Miasta przekazał legionowskim podmiotom medycznym i szpitalowi w Nowym Dworze Maz. 5 tys. szt. maseczek. Zakupione maseczki chirurgiczne spełniają najwyższe standardy zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Jako pierwsi otrzymali je ratownicy legionowskiego pogotowia. Kolejne wsparcia udzielone zostanie przychodniom Zdrowie i Legio-med.

Wolontariusze szyją maseczki

Legionowski hufiec ZHP już trzy tygodnie temu zaprosił do współpracy wolontariuszy i przedsiębiorców i koordynuje akcje szycia oraz dostarczania dla służb medycznych. Urząd Miasta zakupił 10 maszyn do szycia, specjalną bawełnę, nici oraz gumkę i przybory krawieckie, które przekazano Stowarzyszeniu Potrzebującym Nadzieja. Tam wolontariusze szyją maseczki, które trafią w pierwszej kolejności do środowiska seniorów. Jeżeli będzie takie zapotrzebowanie, nie wyklucza się zakupu kolejnych maszyn. Ponadto planowany jest zakup kolejnych maszyn i materiałów, bowiem do szycia włączają się pracownicy placówek oświatowych.

źródło: legionowo.pl

fot. UM Legionowo

Komentarze

4 komentarze

 1. Mart odpowiedz

  Pewnie liczba zgłoszeń powoduje, ze maseczki docierają z opóźnieniem. Chyba, ze masz na mysli brak odpowiedzi z systemu, to juz inna bajka.

 2. misiaczek 67 odpowiedz

  wysłałem SMS 16 kwietnia i nic.

 3. Krtek odpowiedz

  Czy Pan Prezes Stowarzysznia zarobi sobie przy okazji, gdy wolontariusze beda szyc maseczki?

 4. Nikt odpowiedz

  Czy ten SMS jest płatny? W aptekach są maseczki tańsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *