LEGIONOWO. Miejsce pachnące czekoladą

2015-07-23 10:36:28

Do Legionowa zawitała właśnie najlepsza czekolada na Świecie. Tak o swojej czekoladzie mówią właścicielki “Sztuki Czekolady” Anna Szczepłek i Gabriela Wesół, ale także wielu bardzo dobrych szefów kuchni na świecie. W sobotę 18 lipca uroczyście otworzyły swój niezwykły sklep, który powstał z pasji do czekolady.

 

Mieszkanki Legionowa i Jabłonny założyły swoją spółkę o nazwie “Marzenie ma”. Obie panie kochają sztukę, czekoladę i pragną spełniać marzenia, nie tylko swoje. Z okazji Dnia Czekolady zorganizowały akcję zbierania karmy dla zwierząt, aby pomóc zwierzakom, które czekolady jeść nie mogą. Każdy darczyńca w podziękowaniu może skosztować tutejszych pralin. Dodatkowo pragną wspierać dzieci, które wykazują niezwykłe uzdolnienia i pomóc im w realizowaniu marzeń.

Anna Szczepłek poza miłością do gotowania jest również artystką, jej prace można podziwiać na ścianach sklepu przy ul. Husarskiej 9 w Legionowie. Jej rysunki, akwarele i grafiki zdobią również opakowania, w które zapakowana jest ta niezwykła czekolada. Gabriela Wesół w 2013 roku zetknęła się z najlepszą czekoladą na Świecie, od tego czasu jest ekspertką francuskiej czekolady Valrhona.

Założycielki Sztuki Czekolady tworzą i kreują nowe smaki, ich produkty nie zawierają konserwantów, a owoce pochodzą tylko z wiarygodnych źródeł, ogródków cioci czy babci. Sama nazwa “Sztuka Czekolady” jest wieloznaczna, powstała z połączenia czekolady ze sztuką Ani, ale również sztuka czekolady jako kawałek czekolady, a także “niezła sztuka”. “Sztuka Czekolady” to ręcznie robione i ręcznie malowane praliny, tabliczki czekolad pełnych i nadziewanych, torty czy makaroniki, które zadowolą nawet największych koneserów.

ANNA SUŁKOWSKA

a.sulkowska@tio.com.pl

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *