LEGIONOWO. Mieszkańcy chcą innego wariantu przeprawy

2019-11-07 8:57:28

Urząd Miasta nie chce podać dokładnej liczby petycji i wniosków, które opowiadały się za lokalizacją przepraw w poszczególnymi lokalizacjach. Postanowiliśmy sami dotrzeć do wnioskujących i ustalić za czym opowiadali się mieszkańcy


Dwa tygodnie temu zapytaliśmy Urząd Miasta Legionowo, za którą lokalizacją opowiedziała się największa liczba mieszkańców, o to, ilu mieszkańców, w przesłanych do ratusza pismach, wnioskach i petycjach, opowiedziało się ZA lub PRZECIWKO poszczególnym lokalizacjom przepraw.

Nie chcą podać wyników

Jasnej odpowiedzi nie uzyskaliśmy. Dowiedzieliśmy się jedynie, że nie było to głosowanie, a tylko zbieranie od mieszkańców uwag, wniosków i propozycji. A więc według władz, ilość głosów oddanych przez mieszkańców nie ma znaczenia. A o miejscu przeprawy zdecydują władze miasta. Dlatego też postanowiliśmy ustalić na własną rękę ile mniej więcej petycji wpłynęło do UM w sprawie przepraw i za czym opowiadali się mieszkańcy.

Najwięcej za inną lokalizacją

Z danych podanych do publicznej wiadomości, a także naszych ustaleń, wynika że większość biorących udział w konsultacjach opowiedziała się przeciwko preferowanej przez władze lokalizacji tunelu przy ul. Roi. Podobna ilość jest przeciwna lokalizacji przeprawy drogowej w miejscu przejazdu Polna-Kwiatowa. Najwięcej osób, bo ok. 570 opowiedziało się za lokalizacją przeprawy bliżej centrum miasta: w rejonie ul. Krasińskiego lub w miejscu starego przejazdu Parkowa-Wyszyńskiego.
Niestety władze takiego wariantu nie przedstawiły mieszkańcom. A mieli oni wybierać tylko, pomiędzy tunelem przy ul. Roi z chodnikiem i tunelem w tym samym miejscu bez chodnika.

red.

Komentarze

5 komentarzy

 1. olo odpowiedz

  Nie rozumiem dlaczego piszecie urząd miasta, UM, Miasto, władze. To jest właśnie rozmywanie “odpowiedzialności urzędnika”. Jak mamy uwagi do władz, to każdy urzędnik indywidualnie uważa że to nie do niego. A przecież stroną w tej sprawie nie są władze miasta, tylko Roman Smogorzewski jako piastujący jako prezydent władzę w zasadzie absolutną. I tak należy pisać, aby przy kolejnych wyborach te wszystkie wątki spinały się do kupy. Pamiętajcie, internet nie zapomina 🙂

 2. Michał odpowiedz

  To wszystko zależy po co miasto ma budować przeprawę – jeśli ze wględów prpagandowo-politycznych, to urząd sam zdecyduje😁 Jeśli przeprawa, ma rozwiązać konkretny problem (korków w mieście) to decyzja powinna zależeć od analizy ruchu i układu ulic. Jak dla mnie, to wystarczy spojrzeć na plan miasta, żeby się przekonać o potrzebie połączenia obydwu części miasta, nie tylko na jego krańcach, ale przede wszystkim bliżej środka geometrycznego, inaczej nowa przeprawa zwyczajnie nie będzie miała sensu.

 3. AA odpowiedz

  UM podejmie decyzję, zatem bierze odpowiedzialność. Mam nadzieję, że pochylili się nad opiniami mieszkańców i wypracowali kompromisową decyzję ws lokalizacji. Ja byłem za polna/kwiatowa, ale z tego co w artykule tyle samo jest przeciw (swoją drogą zastanawiam się po co był Prezydentowi ferment z tymi lokalizacjami – to tylko podzieliło mieszkańców Bukowca jak by nie było mowy o Roi to nie byłoby tego całego zamieszania i inwestycja by była już w trakcie realizacji, a tak protesty, protesty, protesty… jednych przeciw drugim i trzecim, bo zwolennicy przeprawy w Centrum też się angażują – a Prezydent robi i tak co uważa za stosowne, a mieszkańcy stoją po 40 minut na przejeździe trując pozostałych i nakręcając się wzajemnie przeciw sobie)

  1. Mart odpowiedz

   Nieśmiało zauważę tylko, że u nas coś takiego jak “odpowiedzialność urzędnika” to fikcja, żeby na papierze ładnie wyglądało.

 4. Ewa odpowiedz

  UM nie udzielił Redakcji odpowiedzi, a za chwile będą jęczeć, ze cos sami zmysliliscie, a Roman będzie sie zalil jak na konsultacjach, ze TiO go znowu krytykuje. Moze on tak lubi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *