LEGIONOWO. Mieszkańcy skarżą się na rozkład jazdy SKM Kolej zapomina o pracujących na zmiany?

2022-01-23 5:43:58

W grudniu 2021 r. zmienił się rozkład jazdy SKM. Niestety po raz kolejny kolejarze zapomnieli o mieszkańcach pracujących na zmiany i dojeżdżających do stacji Legionowo Piaski oraz Wieliszew


Po raz kolejny mieszkańcy skarżą się na rozkład jazdy pociągów SKM. W grudniu 2021 r. weszła w życie jego kolejna aktualizacja. W nowej wersji rozkładu zostali poszkodowani mieszkańcy pracujący w systemie zmianowym i kończący pracę o godz. 7 i 19.

Pracujesz na zmiany? Masz problem

Dla tych pasażerów są pociągi z Dworca Gdańskiego o godz. 7.00 oraz 7.21. Mieszkańcy zastanawiają się, kto kończąc pracę o godz. 7 rano zdąży na pociąg o godz. 7 lub 7.21. Niestety według rozkładu następny pociąg SKM jest dopiero o godz. 8.01 i nie kursuje w święta. Podobna sytuacja jest również wieczorem. Ci, którzy kończą pracę o 19 mają pociąg o 19.03, następny o godz. 19.27, na który ciężko zdążyć, dojeżdżającym z dalszych zakątków Warszawy. Kolejny skład jest o godz. 20.01, ale tylko w dni robocze i kończy bieg w Legionowie i jako pociąg TECHNICZNY bez pasażerów jedzie do Legionowa Piaski. Po odjeździe pociągu 20.01 z Dworca Gdańskiego następne pociągi są o 20.48 oraz 20.55. To pociągi SKM, które jadą w kierunku Legionowa Piaski/ Wieliszewa, które dzieli zaledwie 7 minut. – Jakie to ważne przyczyny, niesamowity napływ pasażerów wymaga uruchomienia aż dwóch pociągów jeden za drugim w tych godzinach, a brak pociągów kiedy cała masa ludzi kończy pracę? – pytają mieszkańcy.

To absurd!

Proszę Państwa, osiągnęliśmy granice absurdu, jedyne osiągalne pociągi SKM dla tych, którzy pracują w systemie zmianowym, a dojeżdżają z Legionowa Piaski, Wieliszewa albo nie kursują w dni świąteczne albo jadą puste do Legionowa Piaski – grzmią zaniepokojeniu mieszkańcy. – Zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to przypadek, niestety korekta marcowa poprawia niewiele i powiela te same błędy – dodają.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. Daro odpowiedz

    Nawet przy 60 minutowym takcie można ułożyć sensowny rozkład. Generalnie chodzi o to że cały ten rozkład jest ułożony od przysłowiowej czapy na zasadzie tu jest dziura i tu wciśniemy obieg. A że jest w żaden sposób niedopasowane do godzin pracy mieszkańców, cóż obiegi muszą się zgadzać. Takim przykładem totalnego bezsensu są pociągi 9.00, 9.22 i 9.58 z Gdańskiego w stronę Legionowa Piaski/ Wieliszewa . Jaki jest sens uruchomienia tych pociągów skoro wiadomo że o tej porze będą wieźć powietrze, tak samo jak 7 minutowy odstęp w kursach 20. 48 i 20.57. Przecież wiadomo że ludzie pracujący w systemie zmianowym kończą i zaczynają pracę o 6-7 oraz kończą o 19, akurat w takich godzinach pociągów nie ma bo obiegi wykorzystano na absurdalne kursy. Jeszcze kilka lat temu kiedy powstała SKM s9 potrafiła mieć kursy dopasowane do godzin pracy mieszkańców. Zawsze był pociąg 7.40 rano i 19.40 wieczorem, kto miał blisko poczekał, kto dojeżdżał dalej zdążył. Obecnie każdy kolejny rozkład to pokaz absurdu. Jeszcze do niedawna sytuację ratowały pociągi Kolei Mazowieckich, można było dojechać pociągiem KM chociaż do Legionowa, obecnie sytuacja wygląda tak że 7.20 jedzie SKM do Wieliszewa, 7.30 jedzie pociąg KM, potem 8.01 znowu SKM która jednak nie kursuje w święta i następny pociąg dopiero 8.22. Tak absurdalny rozkład ułożono w godzinach kiedy pracę kończy cała rzesza ludzi zatrudnionych w służbie zdrowia, transporcie, energetyce, ochronie itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *