LEGIONOWO. Minister Błaszczak wizytował Szpital

2021-02-18 12:38:59

Budowany w Legionowie szpital będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Według założeń, szpital będzie przystosowany do jednoczesnej hospitalizacji 90 pacjentów. W szpitalu będzie funkcjonować 6 oddziałów, w tym m. in. kardiologiczny, okulistyczny, chirurgiczny i chorób wewnętrznych. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego

– 30 spośród 90 łóżek będzie przeznaczonych na intensywną terapię. Kadra szpitala będzie składać się w dużej mierze z pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, będzie to nowoczesny szpital, adekwatny do potrzeb i oczekiwań  – podkreślił szef MON.

W czasie konferencji minister Mariusz Błaszczak przypomniał, że szpital będzie przyjmował żołnierzy Wojska Polskiego oraz mieszkańców powiatu i okolic. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do jego budowy. Szpital będzie gotowy już niedługo i podkreślam, szpital ma charakter wojskowy, ale jest otwarty oczywiście dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego – dodał minister.

Z inicjatywy Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej w Legionowie powstaje nowy wojskowy szpital. Zostanie zbudowany na części działki użytkowanej obecnie przez Wojskową Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej SPZOZ. Budynek szpitalny będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych oraz parking podziemny. Zatrudnienie w nowym szpitalu znajdzie blisko 250 osób.

Źródło: www.gov.pl/ Fot. QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Niestety karetki dalej będą wozić poszkodowanych z Legionowa do SOR szpitali w Wwie i NDMaz. bo w Legionowie nie ma szpitala z SORem. Pomyślcie o tym zanim będziecie świętować otwarcie szpitala.

    1. Szpital to dobra inwestycja odpowiedz

      Kwiatkowski najpierw poczytaj o SOR-ach, a potem gadaj głupoty. Prawda jest taka, że całodobowa Izba Przyjęć będzie dużo lepsza niż SOR, na którym ludzie godzinami czekają na udzielenie pierwszej pomocy. Ze względu na debilizm “pacjentów” i brak personelu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *