LEGIONOWO. Mniej niż w najtańszej ofercie

2018-01-19 9:31:01

W budżecie gminy na 2018 r. na remont i rozbudowę boiska sportowego na os. Sobieskiego pomiędzy ulicami Husarską, Siwińskiego i Zwycięstwa przeznaczono tylko 660 tyś złotych. W ostatnim unieważnionym przetargu na realizację inwestycji najniższa oferta wynosiła bowiem 863 tys. zł.


Ostatnio miasto przeznaczyło na realizacje inwestycji 544 tys. zł i nie chciało dołożyło 319 tys. zł do najniższej oferty, aby inwestycja została zrealizowana. Dlatego też unieważniono przetarg.

Inwestycje wracają jak bumerang

Inwestycje, których przez wiele lat nie udało się zrealizować ekipie Smogorzewskiego wracają, a właściwie po raz kolejny są wpisywane do budżetu miasta w roku wyborczym. Jedną z nich jest remont boiska. Jednak znowu przewidziano mniej środków niż oferowali w przetargach potencjalni wykonawcy. Tym razem na boisko przeznaczono w budżecie na 2018 r. 660 tys. zł czyli o ponad 200 tys. mniej niż proponował wykonawca z najniższa ofertą w ostatnim przetargu.

Bat na radnych

Przeznaczenie środków na inwestycje w wysokości niższej od najniższych ofert wskazują na to, że to prezydent Smogorzewski będzie decydował, do której z nich „dołożyć” środków, a która przesunąć do tzw. „ zamrażarki”. Tym samym radni będą musieli się jeszcze bardziej starać, aby wejść w łaski Smogorzewskiego. Inaczej inwestycje na ich terenie nie będą realizowane.

Co na to radna Ulkie

Radna Ulkie nawyzywała nas od „kłamliwych gazet” w  telewizji spółdzielczej LTV i zapewniała, że inwestycja jest zapisana w budżecie gminy. Cóż jednak z tego, gdy nie zapewniono odpowiednich środków na jej sfinansowanie.

Jacek Jankowski

Komentarze

1 komentarz

  1. Hubert odpowiedz

    Struktura i sposob dzialania, jak w mafii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *