LEGIONOWO. Mobbing w Urzędzie Miasta. Kolejna komisja do zbadania mobbingu

2022-04-07 7:47:54

Prezydent powołał kolejną komisję do zbadania przypadków mobbingu. Z naszych informacji wynika, że tym razem może chodzić o byłą skarbniczkę miasta, którą prezydent postanowił odwołać

W poniedziałek 28 marca br. w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się zarządzenie prezydenta nr 96/2022 ws. powołania komisji do zbadania zgłoszenia przypadku mobbingu. Jednak powołanie komisji miało mieć miejsce 4 dni wcześniej. Zaś jego opublikowanie zbiegło się w czasie z odwołaniem skarbniczki Urzędu.

Postępowanie bez efektów

To nie pierwszy raz kiedy w legionowskim Ratuszu dochodzi do powołania komisji do zbadania zgłoszenia mobbingu. Przypomnijmy. Ostatnio taka komisja została powołana w lipcu 2021 r., ale nie doczekaliśmy się efektów jej pracy. Z wyjaśnień rzecznika UM Legionowo wynikało, że zgłoszenia dokonał pracownik, a chodziło o zachowania jednego z naczelników. Prace komisji, przedłużały się najpierw z powodu sezonu urlopowego, a potem z powodu zwolnienia lekarskiego jednej ze stron.

Jedno zgłoszenie na rok

Podobne komisje działały też w 2018 i 2019 r. Jednak wówczas, w obu przypadkach, zarzuty mobbingu miały się nie potwierdzić. – „W związku z czym, nie wyciągnięto konsekwencji w stosunku do pracowników”- poinformował nas rzecznik.

Do redakcji od 2017 r. docierały także sygnały dotyczące mobbingu w Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie. Natomiast w 2015 r. i 2016 r. oskarżenia o mobbing pojawiały się w podległych ratuszowi jednostkach tzn. w Zespole Szkół nr 3 oraz w Zespole Szkole Ogólnokształcących nr 2 w Legionowie.

KK

Komentarze

9 komentarzy

 1. Marek odpowiedz

  Zadrożny już stróżuje z Pawlakiem i Romanem na zmiany czy wyreczają się Galochem i Kacą?

 2. Skwarek odpowiedz

  Ta co robi karierę w KZB nie powinna tam pracować bo to miejska spółka a panna A jest radną rady miasta. Zatem jest konflikt interesów.

  1. LMS odpowiedz

   Radna Luzak też nie powinna pracować w OPS ze względu na konflikt interesów. OPS jest jednostką organizacyjną i budżetową Gminy Legionowo, nad którą bezpośredni nadzór sprawuje Prezydent Miasta Legionowo.

 3. Janu odpowiedz

  Do Agata.
  To ta sama radna co raz z Romanem, a drugi raz z Pawlakiem i ta sama, co robi teraz karierę w KZB ? czy jakaś inna?

  1. Agata odpowiedz

   Jest jeszcze jedna, lepsza od tamtej co utrzymuje biskie stosunki z prezydentami, radnymi i kim popadnie. Ta mobbingująca to jest z ambicjami na bycie przewodniczącą rady, albo… prezydentową 😉

   1. Janu odpowiedz

    Czyli chodzi o twoją imienniczkę o inicjałach A.Z.? No ona faktycznie jest jakaś dziwna nie wiadomo do końca z kim trzyma . W połowie kadencji przesiadła się przynajmniej przestrzennie do opozycji. Tak gdzieś między Petrykę i Kiełbasińskiego i ciągle im coś w czasie sesji szeptała do uszka 😉

    1. LMS odpowiedz

     Roman wysłał ją tam, bo myślał, że będzie wiedział co się dzieje w opozycji, ale przeliczył się. Po nieudanej misji, radna wróciła na swoje miejsce.

 4. Komisje NIC NIE WYKAŻĄ odpowiedz

  Dlatego efektów tych komisji ws. mobbingu nie ma i nie będzie. Jeśli sam szef R.S. stosuje od lat mobbing o czym wiadomo i przymyka oko na stosowanie mobbingu na pracownikach przez swoich bezpośrednich podwładnych, to i nie jest zainteresowany żeby te sprawy wyjaśniać. Jak sie ruszy jedną to nie wiadomo, co przy okazji jeszcze wyjdzie na jaw.

 5. Agata odpowiedz

  Plus największy mobber Roman, który wyzywa, klnie, mówi że albo się wykona polenie albo wypierdalać. No i radna, jego bardzo bliska “przyjaciółka”. Ta to przebija wszystkich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *