LEGIONOWO. Mobilny punkt testów na koronawirusa w Legionowie?

2020-10-22 5:20:43

Radni Bogdan Kiełbaśniki i Mirosław Grabowski (Nasze Miasto Nasze Sprawy) zaproponowali zorganizowanie na terenie Legionowa mobilnego punktu pobrań materiału genetycznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa. Punkt miałby powstać na parkingu przy ul. Szwajcarskiej

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju spowodowaną wzrostem ilości zakażeń koronawirusem, radni Bogdan Kiełbaśniki i Mirosław Grabowski (Nasze Miasto Nasze Sprawy), wystąpili do prezydenta miasta z propozycją zorganizowania na terenie Legionowa mobilnego punktu pobrań materiału genetycznego do przeprowadzania testu na obecność koronawirusa. Radni zaproponowali, aby powyższy punkt został zorganizowany we współpracy z władzami Powiatu Legionowskiego. Jak informują wnioskodawcy, finansowanie takich badań zapewnia Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach zawartych umów. Przedstawiciele “Naszego Miasta” podkreślili, że obecnie najbliższe punkty pobrań znajdują się w Nowym Dworze Mazowieckiem i na warszawskiej Białołęce.

Zdaniem radnych, punkt mógłby powstać w porozumieniu z funkcjonującym w Legionowie Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej “Legionowo”, po udostępnieniu na ten cel części parkingu przy ul. Szwajcarskiej. Wniosek ma zostać przekazany prezydentowi Smogorzewskiemu dzisiaj podczas Komisji Zdrowia Rady Miasta Legionowo. O dalszym losie wniosku będziemy informować na bieżąco.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *