Facebook


LEGIONOWO. Mundurowi na start

2015-09-25 12:01:01

W niedzielę 20 września na Boisku Orlik na osiedlu Piaski odbył się VI Legionowski Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. Celem była integracja służb mundurowych z okolicznych garnizonów oraz kontynuowanie tradycji wojskowych Legionowa. 

W turnieju wzięło udział 7 drużyn z jednostek wojskowych dyslokowanych w okolicznych garnizonach.

Zwycięzcami turnieju zostali:

I miejsce – drużyna 9. Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych z Białobrzegów,

II miejsce – drużyna 2. Pułku Saperów z Kazunia,

III miejsce – drużyna 1. Brygady Pancernej z Wesołej.

Ponadto w turnieju udział wzięły reprezentacje Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki z Zegrza, 32 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej z Chotomowa, Narodowego Centrum Kryptologii z Legionowa, Wojskowego Instytutu Łączności z Zegrza.

Nagrody i puchary wręczali: medalistka olimpijska, florecistka – Sylwia Gruchała; medalista mistrzostw świata w boksie Grzegorz Skrzecz; medalista olimpijski, zapaśnik – Jacek Fafiński. Reprezentanci Polski w Pięcioboju Nowoczesnym prowadzili zajęcia sportowe dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Organizatorami turnieju byli animatorzy sportu z Orlika we współdziałaniu z KZB sp. z o.o. oraz Klubem Sportowym Legionovia.

Patronat honorowy sprawowali oraz nagrody ufundowali prezydent miasta Legionowo – Roman Smogorzewski oraz proboszcz parafii garnizonowej – ks. płk Zenon Pawelak. O żywienie zawodników zatroszczył się sklep Kaufland w Legionowie.

red., zdjęcia: Grzegorz Litwin

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *