LEGIONOWO. Na Grzybowej i Daliowej…

2020-04-14 7:30:15

Nic dziwnego, że w najbardziej zagęszczonym w Polsce mieście każda nowa inwestycja budzi nie tylko ciekawość, ale przede wszystkim zaniepokojenie mieszkańców. Niedawno zwrócili się do nas czytelnicy z prośbą o sprawdzenie, co może powstać na terenie przy ul. Grzybowej oraz przy ul. Daliowej


W jednym z maili, który do nas dotarł czytamy: – „U nas w Legionowie władze dały wolną rękę deweloperom. Dlatego, gdzie tylko ogrodzą jakiś teren, od razu jest podejrzenie, że będą budować czworaki, czyli te szeregowce albo jakieś bloki. Proszę dowiedzcie się czy przypadkiem nie zaczynają nam budować bloku przy Grzybowej”.

Bloki przy Grzybowej?

Kilka tygodni temu, dotychczas wolny teren znajdujący się pomiędzy Osiedlem Młodych a ul. Grzybową został ogrodzony siatką. Jednocześnie została zagrodzona gruntowa droga prowadząca do osiedla. Z ustaleń redakcji wynika, że ogrodzone zostały dwie działki o numerach: 6 (bliżej ul. Suwalnej, przylegająca do ogrodzonej działki, na której już stoi wielorodzinny budynek) oraz 10/11 z obrębu 68. Do tej pory teren ten służył mieszkańcom osiedla do spacerów i wyprowadzania zwierząt, dlatego jego ogrodzenie budzi zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Jak się dowiedzieliśmy, działka nr 10/11 należy do firmy , która wykupiła pobliski BISTYP. Natomiast właściciel działki nr 6 prawdopodobnie nie jest ustalony. Na tym etapie trudno powiedzieć, co powstanie w tym miejscu. Z informacji uzyskanej w starostwie powiatowym w Legionowie wynika, że do tej pory nikt nie złożył wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, odnośnie tego terenu.

Parking kosztem zieleni?

Z kolei przy ul. Daliowej, w pobliżu budynków wielorodzinnych zarządzanych przez KZB Legionowo, prawdopodobnie mają być budowane nowe miejsca parkingowe. Powiadomił nas o tym jeden z mieszkańców, który obawia się, że budowa miejsc do parkowania samochodów może się odbyć kosztem pasa zieleni, który oddziela budynki komunalne od ulicy. – Były u nas w budynku jakieś uchwały dotyczące tzw. rewitalizacji osiedla. A podczas zebrania mówiło się, że tych miejsc jest za mało, ale nie znam bliższych szczegółów – poinformował nas jeden z mieszkańców budynków przy ul. Daliowej. Z pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do starostwa powiatowego oraz do KZB Legionowo. Chcieliśmy potwierdzić te informacje oraz ustalić ile miejsc parkingowych oraz w którym miejscu ma powstać. Zapytaliśmy także czy usytuowanie miejsc parkingowych w niewielkiej odległości od okien budynku jest zgodne z przepisami. Odpowiedź otrzymaliśmy ze starostwa. Wynika z niej, że dotychczas nie został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę miejsc parkingowych przy ul. Daliowej. Natomiast do chwili zamknięcia bieżącego numeru gazety, nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek odpowiedzi z KZB Legionowo.
Do sprawy będziemy wracać.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *