LEGIONOWO. Na Kwiatowej bez zmian

2017-08-10 7:37:24

Po pięciu miesiącach od przedreferendalnego spotkania prezydenta Smogorzewskiego z mieszkańcami Bukowca nic się nie zmieniło. Tymczasem wcześniej padały obietnice i zapewnienia o szybkich działaniach w sprawie poprawy komfortu i bezpieczeństwa ruchu na ul. Kwiatowej
Nasz czytelnik, mieszkaniec ul. Kwiatowej, który uczestniczył w spotkaniu prezydenta Smogorzewskiego z mieszkańcami Bukowca 16 marca tego roku poinformował nas, że złożone na nim przez prezydenta deklaracje i obietnice mają się nijak do rzeczywistości. Co można krótko posumować – na Kwiatowej bez zmian.

Wiele naobiecywał

W trakcie spotkania prezydent deklarował zrozumienie i obiecywał podjęcie działań zwiększających komfort i bezpieczeństwo mieszkańców ulicy Kwiatowej. Mieszkańcy mieli w tym celu kontaktować się bezpośrednio z naczelnikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Legionowo. Była to osoba wskazana przez Smogorzewskiego do ustalenia szczegółów. Kilka dni później nasz czytelnik wysłał do naczelnika e-mail, powołując się na wygłoszone w dniu 16 marca obietnice prezydenta dotyczące budowy progów zwalniających przy ul. Kwiatowej na odcinku pomiędzy ul. Wiejską i Zakopiańską oraz budowy bramek, uniemożliwiających wjazd samochodów ciężarowych. Odpowiedź z urzędu nie nadeszła.

Czekają na łącznik

Po dwóch miesiącach nasz rozmówca skierował drugiego maila na skrzynkę kancelarii Urzędu Miasta, w którym poinformował o końcowym etapie prac na odcinku drogi krajowej DK 61 w Jabłonnie, przy tzw. łączniku z ul. Szarych Szeregów. Z odpowiedzi którą otrzymał z UM wynikało, że nie prowadzone są żadne prace ani działania w celu poprawienia komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców ul. Kwiatowej, ponieważ nie oczekują na otwarcie ww. łącznika.

Wszystko można obiecać

Po pół roku od spotkania Smogorzewskiego z mieszkańcami nie zrobiono nic w opisywanej tu sprawie dotyczącej ul. Kwiatowej, wykręcając się budową łącznika. Tymczasem oddanie do użytku łącznika może jeszcze zwiększyć ruch samochodów w tamtej okolicy. – Dla uzyskania poparcia Smogorzewski może obiecać wszystko, ale z realizacją tych obietnic, jak już wielokrotnie się przekonaliśmy, jakoś mu nie po drodze – skomentował sprawę pan Tadeusz, mieszkaniec ul. Kwiatowej. Warto wspomnieć, że to włodarze z Jabłonny, w której nie oddano jeszcze łącznika zadbali o komfort i bezpieczeństwo mieszkających w okolicy ludzi. Dokonano tam bowiem instalacji urządzeń, tak potrzebnych na ul. Kwiatowej, o których Smogorzewski po prostu musiał zapomnieć.

QK

Komentarze

2 komentarze

  1. Pejson odpowiedz

    Oczywiscie wierna magdusia G… w pierwszej lawce musi siedzieć czcząc smogusia :/ żenada

  2. Robson odpowiedz

    Dziwię się, że w Legionowie jest jeszcze tylu ludzi, nabierających się na kłamstwa Grubego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *