LEGIONOWO. Nagrywają “Ojca Mateusza”

2019-03-25 12:01:29

Dzisiaj (25 marca) ekipa filmowa odpowiedzialna za produkcję serialu “Ojciec Mateusz” zawitała na kilka “ujęć” do Legionowa. Zdjęcia do nowo powstającego sezonu kręcono przy ul. Batorego

Ojciec Mateusz to polski kryminalno-obyczajowy serial telewizyjny emitowany od 11 listopada 2008 na antenie TVP1. Serial opowiada o przygodach fikcyjnego księdza rzymskokatolickiego, który po powrocie z misji na Białorusi zostaje skierowany do pracy w małej parafii. Jako proboszcz wspólnie z zaprzyjaźnionymi policjantami rozwiązuje zagadki kryminalne oraz niesie pomoc swoim parafianom, a także wszystkim, którzy są w potrzebie. Każdy odcinek serialu to oddzielna historia, epizod z życia głównego bohatera.

Głównym tłem serialu jest Sandomierz gdzie nagrywane są zdjęcia plenerowe, natomiast większość scen we wnętrzach realizowana jest w Warszawie i okolicach. Serialowy kościół znajduje się w Gliniance k. Otwocka, a plebania na obrzeżach Warszawy w Radości. Gabinet biskupa początkowo mieścił się w Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie, obecnie w Pałacu w Jabłonnie. Wnętrza komendy policji nagrywane są od 18. serii w Radości, wcześniej na Mokotowie. W niektórych odcinkach Komendę Policji ulokowano w budynkach należących do Pałacu w Wilanowie. W czwartej serii niektóre odcinki rozgrywają się poza Sandomierzem, m.in. w Kielcach, Bałtowie, Krzyżtoporze, Busku-Zdroju i Opatowie, a także w Ćmielowie, Wąchocku i Sielpi. Odcinek 95 w serii siódmej pt. Ikona oraz odcinek 97 w serii ósmej pt. Bieg rozgrywają się w Drohiczynie i okolicach. Akcja odcinka 221 w serii 17 pt. Fatalne spotkanie toczy się w Płocku, zaś akcja odcinka 255 serii 20 pt. El Greco rozgrywa się w Siedlcach.

 

Red

Komentarze

3 komentarze

  1. zawijam kiece i lece odpowiedz

    w Jabłonie tez os tam cos tam……z domem parafialnym prawie za 1 złoty

  2. zdrowotny odpowiedz

    Najpierw to “Ojciec Mateusz” musiałby się zająć swoją żoną i działką przy ul. Parkowej 😛

  3. olo odpowiedz

    Ojciec Mateusz mógłby się zająć paroma tematami w Legionowie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *