LEGIONOWO. Nasi złomiarze na Discovery Channel

2015-10-13 10:44:35

Już 14 października na antenie Discovery Channel będzie miał premierę program pt. ZŁOMOWISKO PL. Jego bohaterami są między innymi pracownicy jednego ze składów w Legionowie, którzy świetnie znają się na swoim fachu. 

 

Profesja złomiarza to nie jest praca jak każda inna. To styl życia, zarezerwowany wyłącznie dla osób o mocnych nerwach.

Czteroodcinkowa seria ZŁOMOWISKO PL ukazuje prawdziwe oblicze branży złomu w Polsce. Kamera Discovery Channel wzięła pod lupę złomowisko DESCH, znajdujące się przy ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie. Skład łatwo rozpoznać po charakterystycznym wraku helikoptera, stojący na jego terenie. Właściciel przedsiębiorstwa – Włodek, w tym interesie pracuje już od 25 lat! Wspiera go Jacek, którego mottem jest “tanio kupić – drogo sprzedać”. Mężczyźni dbają o biznes, jak o własne dziecko. Ich specjalnością są metale kolorowe, przede wszystkim zużyte puszki. Zbiór 120 puszek, to około 2 kg, czyli zysk rzędu 30 złotych. Czy warto? Już w pierwszym odcinku przekonamy się, na ile jest to opłacalny interes…

Ale biznes nie kręci się wyłącznie na zużytym aluminium. Na złom trafiają stare auta czy przestarzały sprzęt wojskowy. Handel złomem, jak udowadnia seria ZŁOMOWISKO PL, przypomina trochę giełdę. Zamiast jednak eleganckich maklerów pod krawatem, mamy tu swojskich detalistów, którzy z kilometra wyczują, ile dany towar jest wart.

– W tym interesie trzeba mieć oko i nosa, ale i kupę szczęścia. Dzięki temu jakoś to się jeszcze wszystko kręci – mówi Jacek z  przedsiębiorstwa DESCH. Czasem wystarczy zapłacić… kieliszkiem denaturatu, innym razem stawka wynosi kilkanaście tysięcy złotych.

W pierwszym odcinku programu ZŁOMOWISKO PL kamera pokaże zmagania złomiarzy z Legionowa z przewozem stalowych rur, będących częścią spalonego Mostu Łazienkowskiego w Warszawie. Widzowie również przekonają się, jak poradzić sobie z naprawą zepsutej prasy do aluminium, która – choć niewielka – stanowi jedno z najważniejszych urządzeń w DESCH. Jej awaria oznacza poważne straty finansowe dla firmy.

Premiera pierwszego odcinka programu ZŁOMOWISKO PL już w środę, 14 października, o godz. 21.40 tylko na Discovery Channel.

Red./Discovery Channel

Komentarze

7 komentarzy

 1. Yoda odpowiedz

  Gdzie znalesc 10 odcinek przeszukalem wszedzie

 2. mlody odpowiedz

  ciekawe gdzie placa za 120 puszek czyli 2 kg 30 zł??? zenada w h ….j sciema i kpina

 3. olga odpowiedz

  Czy można jakoś pomóc Ojcu i synowi (Piotruś ), którzy razem zbierają złom? Byli przedstawieni właśnie w tym odcinku… Piotruś ma 12 lat i od pięciu zbiera złom z ojcem, który nie ma jednej nogi… jest jakaś szansa na kontakt? Może udałoby się jakoś wspomóc tę dwunastoosobową rodzinę

  1. toiowo odpowiedz

   W sprawie kontaktu bardzo prosimy o kontakt telefoniczny z redakcją.

   Pozdrawiamy
   Zespół TiO

   1. Kuba odpowiedz

    Na Discovery lecą teraz chyba powtórki, jeśli temat z października ub.r. Też chciałbym pomóc. Jak się z Państwem skontaktować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *