LEGIONOWO. Negatywna opinia ws. referendum o odwołanie Smogorzewskiego

2023-03-01 6:35:17

Komisja Rewizyjna negatywnie zaopiniowała wniosek grupy radnych o przeprowadzenie referendum ws. odwołania prezydenta Miasta Legionowo. 3 radnych było za, a 5 przeciw referendum

W poniedziałek (27 lutego br.) odbyło się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Legionowo, podczas którego Komisja miała zaopiniować wniosek grupy radnych o przeprowadzenie referendum ws. odwołanie prezydenta Romana Smogorzewskiego.

Oburzeni zachowaniem władz

Takiego referendum domagali się mieszkańcy, których oburzyło zachowanie władz miasta. Chodziło o zawarcie umowy dzierżawy działki z firmą MS-EKO, w trybie bezprzetargowym, na 10 lat, gdzie miała powstać stacja przeładunku i magazynowania odpadów. Teren ten jest położony pomiędzy ulicami: Suwalną i Sikorskiego, na tyłach miejskiej ciepłowni (PEC). Atmosfera była gorąca, ponieważ przewodnicząca Komisji Marta Budzyńska, nie chciała dopuścić do głosu mieszkańców, którzy przybyli na posiedzenie.

Nie chcą referendum

Ostatecznie Komisja głosami radnych z ugrupowań popierających prezydenta Smogorzewskiego (5 do 3 ) negatywnie zaopiniowała wniosek o przeprowadzenie referendum ws. jego odwołania. Teraz wniosek ten, wraz z opinią, trafi (na najbliższej sesji) pod obrady Rady Miasta.
Jednocześnie Komisja nie zajęła się wnioskiem o odwołanie Ireny Boguckiej, prezes miejskiej spółki KZB Legionowo, która w imieniu miasta, jako pełnomocnik, podpisała umowę z firmą MS-EKO. Został on przekazany do Komisji Rozwoju Miasta.

Komentarze

4 komentarze

 1. Victor odpowiedz

  Tam nie mieszkańcy byli potrzebni lecz studenci. Po to by naocznie nauczyli się tego na czym polega patologia w samorządzie

  1. Dariusz Nowak odpowiedz

   Mieszkańcy na własnej skórze przekonali się po co są potrzebni i ile mają do powiedzenia w tym mieście. Odbyli bardzo krótką ale pouczającą lekcję demokracji
   Mam tylko nadzieję że przy wyborach wyciągną z tego wnioski.

   1. Victor odpowiedz

    Daro, zgadza się, niech ludzie wyciągną wnioski z tej koreańskiej demokracji. Powinny być wszędzie opublikowane nazwiska radnych z informacją jak głosowali. Za niedługi czas podczas najbliższych wyborów taka lista się przyda, a wręcz uważam że jest konieczna. Gazeto, prosimy o publikację listy.

 2. Metrolot odpowiedz

  Dlaczego nie dopuszczono do głosu mieszkańców?
  Zanotować, poczekać i później takich “demokratów” pozwalającym mieszkańcom milczeć rozliczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *