LEGIONOWO. Nici z ambulatorium – negatywna opinia Wojewody o celowości inwestycji

2017-09-29 1:00:41

Zespół Opieki Zdrowotnej “Legionowo” (przychodnia na górce) otrzymał negatywną opinię Wojewody Mazowieckiego ws. przebudowy skrzydła budynku przychodni. Może to nie tylko utrudnić uruchomienie ambulatorium, ale także spowodować kłopoty z kontraktem przychodni z NFZ


W dniu 12 września 2017 r. została wydana negatywna opinia o celowości inwestycji w zakresie przebudowy wschodniego skrzydła przychodni przy ul. Sowińskiego 4 w Legionowie. Oceny kryteriów dokonał Wojewoda oraz Dyrektor Mazowieckiego NFZ. Celem oceny było stwierdzenie, czy inwestycja wpłynie na zaspokojenie potrzeb pacjentów, które dotychczas nie były zaspokojone.

Tylko modernizacja budynku

Z decyzji Wojewody Mazowieckiego wynika, że inwestycja miała dotyczyć przebudowy w celu poprawy funkcjonowania placówki, a nie wdrożenia nowych metod diagnostyki i leczenia o wyższej niż dotychczas skuteczności. Zdaniem Wojewody z opisu inwestycji umieszczonego w złożonym wniosku nie wynika bowiem, że na terenie placówki zostanie zastosowana bardziej efektywna technologia medyczna.

Problemy z kosztami

Z informacji jakie udało nam się uzyskać wynika, że według Wojewody, Zespół Opieki Zdrowotnej “Legionowo” ponadto nie dołączył do wniosku analizy rynku i potrzeb niezbędnych do oszacowania zasadności realizacji takiej inwestycji. Kolejnym z wytkniętych uchybień było to, że z wniosku nie wynika, iż inwestycja ta przyczyni się do zmniejszenia ogólnych kosztów medycznych.

Pokrzyżowane plany

Samorządowcy z powiatu podpisali list intencyjny o utworzeniu ambulatorium dla mieszkańców. Jednym z warunków było zapewnienie finansowania świadczeń przez NFZ. Do tego konieczne było przystosowanie placówki i zatrudnienie lekarzy. Z kolei do wykonania przebudowy potrzebna była pozytywna opinia Wojewody. Opinia ta była jednak negatywna. Może to pogłębić istniejące problemy (m.in. brak szpitala) ze służbą zdrowia na terenie powiatu. W starostwie trwa obecnie analiza wydanej opinii.

KT/Jacek Jankowski

Komentarze

3 komentarze

  1. Wojtek K. odpowiedz

    Ekipa rządząca zwyczajnie blokuje inicjatywy (zresztą i tak lipne 😉 😛 ) obozu przez. Smogorzewskiego bo zapewne [tu zieeeewam] ma w planach grę szpitalem w przyszłorocznej kampanii wyborczej.

  2. chamskiWarszawiak odpowiedz

    Macie wieśniaki za swoje 🙂 Nie dla Mega Warszawy, wychodzi Wam nosem 🙂 A Romek dalej Was grzmoci…

  3. Eliza odpowiedz

    Czy to kolejna “udana” inwestycja ekipy Romana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *