LEGIONOWO. Nie będzie kina w Gondoli – Nieprawidłowości w dokumentacji projektowej

2018-01-31 12:40:28

Starosta Legionowski odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego na nadbudowę, przebudowę oraz rozbudowę legionowskiego centrum handlowego „Gondola”. Powodem odmowy są nieprawidłowości w dokumentacji projektowej


Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zawarto umowę najmu na powierzchnię w Centrum Handlowym Gondola Legionowo w ramach transakcji sieć Helios miało otworzyć 4-salowe kino o powierzchni ok. 1,2 tys. mkw. w rozbudowywanej galerii Gondola w Legionowie. Otwarcie planowane było na III kwartał przyszłego roku. Nowa część galerii miała powstać na tyłach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych a jej rozbudowa miała ruszyć już w zeszłym roku.
19 września 2017 r. do Starostwa Legionowskiego wpłynął pierwszy wniosek inwestora o wydanie decyzji o pozwoleniu na przebudowę legionowskiej Gondoli. Przebudowa miała obejmować rozbudowę, nadbudowę i przebudowę o część mieszkalną budynku handlowo-usługowego oraz budowę garażu podziemnego. Starosta odrzucił wniosek, podobnie skończyły kolejne wnioski inwestora. 22 stycznia br. zapadła kolejna odmowna decyzja o rozbudowie Gondoli. Wnioskodawcom przysługuje odwołanie się do Wojewody Mazowieckiego w tej sprawie, więc to jeszcze nie definitywny koniec marzeń o kinie w Gondoli.

KT

Komentarze

9 komentarzy

 1. Daro odpowiedz

  W tustolica wyczytałem i cytuję fragment
  “19 września minionego roku do starostwa legionowskiego wpłynął pierwszy wniosek inwestora o wydanie decyzji o pozwoleniu na przebudowę legionowskiej Gondoli. – Wydaliśmy decyzję odmawiającą udzielenia pozwolenia na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę budynku handlowo-usługowego z garażem podziemnym, w wyniku której powstać miał budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem i częścią usługową przy ul. Mrugacza w Legionowie – udzieliła dość zaskakującej informacji rzeczniczka starostwa Joanna Kajdanowicz. Wynika z niej, iż inwestor nie tylko chce rozbudować galerię o część handlowo-usługową, ale jeszcze nadbudować do niej część mieszkalną, tworząc przy tym zupełnie nowy obiekt o charakterze mieszkalnym(!) z częścią usługową”

  Jeżeli jest to prawdą to niech ktoś chociaż spróbuje logicznie wytłumaczyć po co w centrum handlowym próbuje się budować lokale mieszkalne

 2. Sandra odpowiedz

  No przecież chyba wiadomo co jest nie tak w projekcie, wystarczy zrobić poprawkę i jeszcze dziś złożyć do SP wymagane kwity, i zgoda w ciągu tygodnia będzie wydana…Chyba że się mylę?

 3. Natalia odpowiedz

  Bzdura, to coś ustrojone w powiewające podpaski w ogóle nie powinno powstać ponieważ jest to w gruncie rzeczy samowola budowlana. Inne wymiary w projekcie inne w rzeczywistości. “Inwestor” powinien sie cieszyc ze nie kazali tego maszkarona zburzyć. Centrum Legionowa to niska zabudowa. Żeby tę pokrakę rozbudować musieliby iść w górę. Chcemy tego w mieście?

  1. And odpowiedz

   Nie wiem czy wiesz, ale Twój Pan Prezydent wraz z radnymi w Planie zagospodarowania przestrzennego uwzględnili rozbudowę “w górę” centrum miasta.

   1. Daro odpowiedz

    Dla uzmysłowienia o co tak naprawdę toczy się gra wystarczy przejrzeć komentarze pod artykułami o zmianie planów zagospodarowania przestrzennego, planach budowy nowych bloków itp
    Najwięcej do powiedzenia mają przedstawiciele deweloperów, nikt inny nie będzie pisał o rozwoju Legionowa poprzez budowę 30 piętrowych bloków i tu cytat “bo ziemia jest droga”

 4. January odpowiedz

  Bo kino ma być w Maximus którego współwłaścicielem jest p. Piętka lokalny radny z ugrupowania prezydenta. Coś się musiało znaleźć żeby w portfelu się zgadzało.

 5. Marek odpowiedz

  A może to dlatego, że ktoś wszedł z kinem lepszej sieci w paradę radnemu???

 6. kinomani w kapciach odpowiedz

  a bylo już tuż tuz,,,,,,,,,szkoda tylko pewnej radnej bo kupiła sobie nowe kapcie by wygodnie chodzic do kina a tu taki wydatek i taka klapa…….

 7. bożka odpowiedz

  Jak zwykle jak dla dobra mieszkańców to się nie da

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *