LEGIONOWO. Nie chcą likwidacji ZIELONEGO SKWERU!

2022-05-26 2:02:53

Mieszkańcy osiedla Jagiellońska domagają się od władz miasta przeniesienia w inne miejsce, zielonego terenu znajdującego się pomiędzy ulicami: Wysockiego i Norwida, który ma ulec likwidacji. W jego miejsce zaplanowano budowę bloku z mieszkaniami chronionymi. Mieszkańcy obawiają się, że „odebrana im zieleń” nie zostanie w żaden sposób zrekompensowana

W związku z przewidywaną budową nowego bloku z mieszkaniami chronionymi, pomiędzy ulicami Wysockiego i Norwida, w pobliżu bloków 44, 45 i 46, mieszkańcy miasta zwrócili się do władz miasta z prośbą o przeniesienie w inne miejsce zieleni miejskiej, która w chwili obecnej znajduje się na terenie planowanej w przyszłości budowy.

Coraz mniej zieleni

Wnioskodawcy podkreślają, iż ostatnio na ich osiedlu, podczas stawiania przez SMLW altanek śmietnikowych, wycięto bezmyślnie i bezpowrotnie krzewy, które można było przesadzić w miejsca tzw. ubytków w żywopłotach. Przesadzone miałyby zostać drzewka i krzewy nasadzone w tej lokalizacji. Jak twierdzą mieszkańcy, jest wiele miejsc tuż obok do ich przesadzenia. Obecnie miasto jeszcze nie ustosunkowało się do prośby wnioskodawców.

Blok do zadań specjalnych

Przypomnijmy. Na projekt nowego bloku z mieszkaniami chronionymi przygotowano 80 tys. zł. Nowy budynek ma zostać sfinansowany nawet w 85% z Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Blok będzie wyjątkowy z powodu specjalnych mieszkań – lokali chronionych, w których przyszli mieszkańcy będą przygotowywać się do samodzielnego życia w społeczeństwie pod okiem pracowników socjalnych. Jest to pomoc dla ludzi: z zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnych, przewlekle chorych, opuszczających pieczę zastępczą, młodzieżowe ośrodki wychowawcze, zakłady dla nieletnich oraz cudzoziemców, którzy uzyskali w Polsce status uchodźcy.

Dogęszczanie centrum miasta

Inwestycja ma być zrealizowana na działce o powierzchni ok. 4 tys. m2, pomiędzy ulicami Wysockiego i Norwida i w pobliżu wieżowców nr 44 i 46. Lokalizacja ta została wybrana ze względu na dobre położenie w okolicy sklepów, urzędów i ośrodków zdrowia.

Paulina Nowicka

Komentarze

3 komentarze

 1. Marta odpowiedz

  Ludzie zamiast tego zielonego terenu “ratuszowi dobroczyńcy” zrobią wam co najwyżej jakiś mini skwerek, Przy lidlu na Jagiellońskiej, na Broniewskiegu czy na Piaskach też obiecywali , że jak dostawią blok to ludziom urzadzą teren zielony, place zabaw i boiska. Potem okazło się, że wszystko jest zamknięte w ramach ogrodzonego osiedla.
  Dogęszczenia to ich pomysł tzn ekipy Smogorzewskiego na rozwój, a mieszkańców mają w d…

 2. Daro odpowiedz

  Ale ci mieszkańcy są niewdzięczni, przeszkadzają w “zrównoważonym rozwoju’ naszego miasta jak tę patologię nazywa referat propagandy
  A tak na serio to nie dziwię się mieszkańcom że chcą zachować te resztki zieleni w tej betonozie jaką stało się Legionowo

 3. pwn odpowiedz

  Jak to rozumieć w kontekście zeroemisyjności, zmniejszenia śladu węglowego ? Ach – chyba już jasne , mniej zieleni to mniej emisyjności tlenu i mniej śladu węglowego w postaci masy zielonej….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *