LEGIONOWO. Nie miał uprawnień, ani ubezpieczenia

2022-12-28 11:51:54

Policjanci z Legionowa zatrzymali do kontroli osobową Toyotę, którą kierował 44-letni mężczyzna. W trakcie kontroli okazało się, że nie dość, że nie miał ubezpieczenia to miał cofnięte uprawnienia. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności

W poniedziałek (27.12) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zatrzymali do kontroli Toyotę, która kierował 44-latek. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach, okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Zostały mu one cofnięte decyzją administracyjną przez uprawniony organ w 2015 roku. Mundurowi uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. W trakcie kolejnych sprawdzeń, okazało się, że samochód którym kierował nie posiada ważnego ubezpieczenia OC. Teraz sprawą kierowania cofniętych uprawnień zajmą się policjanci z pionu dochodzeniowo- śledczego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi popełnianych przestępstw i wykroczeń drogowych, kierowca toyoty popełnił przestępstwo, gdyż prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
Ponadto kierowcy grożą kolejne konsekwencje, gdyż jazda pojazdem beż ważnej polisy OC skutkuje przekazaniem takiej informacji do Funduszu Gwarancyjnego co wiąże się z karą finansową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *