Facebook


LEGIONOWO. Niebezpieczne schody i nieodśnieżone perony

2019-01-11 5:06:31

 

Nieodśnieżony peron, schody oraz śliska nawierzchnia, to tylko niektóre zarzuty wobec władz miasta jakie wysuwają mieszkańcy. Po raz kolejny nieoczekiwane opady śniegu sparaliżowały komunikację wokół Centrum Komunikacyjnego oraz peronów. 79 osób zgłosiło się z  urazami

Od kilku dni zaniepokojeni mieszkańcy zgłaszają sygnały na temat dramatycznej sytuacji na peronach PKP w Legionowie. Wszystko za sprawą zalegającego śniegu i braku odpowiednich służb mających ten teren odśnieżać.

Kto to projektował?

– Przecież na tych schodach i płytkach można sobie połamać ręce i nogi – skarży się Pani Zuzanna, która dwa razy dziennie korzysta z pociągów na stacji PKP Legionowo. Mowa oczywiście o śniegu, który zalega na schodach oraz śliskich płytkach, które są istną pułapką dla śpieszących się na pociągi mieszkańców. Podobnego zdania jest Pan Konstanty, który o mało nie został zrzucony przez przechodniów właśnie próbując dostać się z pociągu do miasta. „ – To jest bardzo niebezpieczna sytuacja. Z jednej strony napierający tłum z drugiej strony nieodśnieżone oblodzone, schody. Wystarczy moment aby doszło do tragedii szczególnie w godzinach szczytu.” – mówi.

Straż Miejska odsyła do kolei

W sprawie nieodśnieżonych schodów zadzwoniliśmy do Straży Miejskiej w Legionowie. Na pytanie kto jest odpowiedzialny za obecny stan peronów oraz schodów na nie prowadzących nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Zapewniono nas jednak, że sprawa zostanie zgłoszona do kolei.

Kto jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku?

Zgodnie z informacjami jakie otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Legionowo mieszkańcy od kilku dni zgłaszają problemy związane z zalegającym śniegiem oraz lodem na terenie peronów. W związku z tym sprawa została zgłoszona do kolei, która w piątek (11.01) przystąpiła do uprzątnięcia peronu. Jak się jednak okazuje za przejścia podziemne odpowiedzialne jest miasto, które po wielu interwencjach mieszkańców pod okiem straży miejskiej przystąpiło do uprzątnięcia terenu. Z informacji jakie uzyskaliśmy z legionowskiego ambulatorium wynika, że od poniedziałku (7.01) do dnia dzisiejszego 79 osób zgłosiło się w związku z doznanymi urazami. Z tego około 5% to urazy spowodowane przez oblodzone i nieodśnieżone arterie.

QK
Fot: czytelnik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *