LEGIONOWO. Nielegalne działanie, czy „dzikie” reklamy?

2017-01-23 2:03:15

Ani spółdzielnia mieszkaniowa, ani też miejski ratusz nie przyznają się do pobierania opłat za ponad 20 banerów i 3 duże bilbordy reklamowe na rogu ul. Sobieskiego i Warszawskiej.

Na siatce ogradzającej teren parkingu bloku 413 na osiedlu Sobieskiego znajdują się 23 banery reklamowe. Na terenie parkingu stoją również 3 duże bilbordy reklamowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nikt nie wie, kto na tym zarabia. Nie wie spółdzielnia, która od 3 lat dzierżawi ten teren od miasta i nie wiedzą miejscy urzędnicy. Jak to możliwe?

Mieszkańcy płacą, ale nie zarabiają
– Tylko blok 413 nie ma miejsca na parking. Kiedyś miasto nam ten teren udostępniło, a my mogliśmy stawiać tam swoje samochody bezpłatnie – relacjonuje jeden z mieszkańców. Rzeczywiście, uliczka przylegająca do bloku 413 jest bardzo wąska, więc trudno tam o parkowanie. – Od kiedy spółdzielnia wydzierżawia ten teren od miasta, płacimy 33 zł za parking. Na swój koszt ogrodziliśmy go siatką. Skoro płacimy za parkowanie, to mam pytanie, kto zarabia na banerach reklamowych porozwieszanych na terenie parkingu? – pyta mieszkanka pobliskiego bloku.

Miasto bezprawia?
Jak tłumaczy zarząd SML-W, dopóki spółdzielnia nie ponosiła kosztów użytkowania terenu, nie pobierała opłat. Natomiast oddzielną kwestię stanowią reklamy na terenie parkingu. – SML-W nie zawierało umów z osobami, które umieściły na ogrodzeniu banery, nie pobiera również od nich opłat. Ogrodzenie nie jest własnością SML-W – poinformował zarząd spółdzielni. Skoro nie spółdzielnia, to może miasto zarabia na wynajmie powierzchni reklamowej?
– Gmina Legionowo nie posiada umów na reklamy znajdujące się na ogrodzeniu, do czasu ustania dzierżawy takie umowy może zawierać dzierżawca – poinformowała Tamara Mytkowska, rzecznik legionowskiego ratusza. Dzierżawca, czyli… SML-W. Do tej tajemniczej sprawy z pewnością wrócimy, bo jak stwierdził jeden z mieszkańców – albo żyjemy w mieście bezprawia, gdzie reklamy są wywieszane „na dziko”, albo ktoś czerpie z nich zyski w nielegalny sposób.

DB

Komentarze

2 komentarze

  1. myki odpowiedz

    Ja płacę za baner 50zł miesicznie za baner tam –to ludzie nie wiedzą komu się płaci dziwne

    1. Marek odpowiedz

      A komu płacisz te 50 zł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *