LEGIONOWO. Niepokojące doniesienia z przedszkola – Sanepid dementuje

2020-08-12 11:47:53

Do redakcji dotarła informacja, według której jedno z legionowskich przedszkoli miało zostać zamknięte z powodu zakażenia dziecka albo kogoś z personelu koronawirusem. Osoba, która chciała zachować anonimowość twierdziła, iż tydzień wcześniej w przedszkolu tym przeprowadzano testy na koronawirusa. I okazało się, że zakażona jest część kadry i dzieci


Sanepid dementuje
O wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do legionowskiego Sanepidu. Z odpowiedzi wynika, że informacje o zakażeniu koronawirusem w przedszkolu nie są prawdziwe. Natomiast w dniu 11 sierpnia br. zostało zamknięte Przedszkole Miejskie z oddziałami Integracyjnymi nr 7 (Kuratorium Oświaty zostało o tym fakcie poinformowane).

Przerwa w doistawie wody
Powodem zamknięcia jest przerwa w dostawie wody ze względu na awaryjną wymianę sieci wodociągowej na terenie osiedla “Sobieskiego”, na którym znajduje się budynek przedszkola. Przerwa w dostawie wody w godzinach od 7.30 do 18.00 w sytuacji panującej pandemii uniemożliwiłaby wypełnienie wewnętrznych procedur przeciwepidemicznych i reżimu sanitarnego zgodnych z wytycznymi GIS. Jak się dowiedzieliśmy, w opinii organu prowadzącego przedszkole, stanowiłoby to zagrożenie zdrowia dzieci uczęszczających do przedszkola. 12 sierpnia przedszkole jest już otwarte.

Komentarze

6 komentarzy

 1. piotrek odpowiedz

  Machloje dotyczą poprzedniego rządu. Taka jest prawda.

 2. kwarantanna odpowiedz

  A dlaczego nikt nie napisze że niefrasobliwość właścicieli szkoły Baletka doprowadziła do posadzenia wielu ludzi na kwarantannie.

 3. KowalskizWólki odpowiedz

  Dementują, a co mają powiedzieć? Że wirus jest wszędzie i 3/4 społeczeństwa jest zakażone? I nikt sobie z tego nic nie robi? Bo nasz wspaniały katolicko-prawicowy Rząd dmucha pseudopandemie na potęgę i straszy zwykłych szarych ludzi wielkim śmiertelnym niebezpieczeństwem, żeby ukryć swoje wielkie machloje.

  1. Mart odpowiedz

   Pan wybaczy, ale PiS koło prawicy to nawet nie stał. To są socjaliści, o czym sami nie raz mówili.

  2. piotrek odpowiedz

   Machloje dotyczą poprzedniego rządu. Taka jest prawda.

  3. kwarantanna odpowiedz

   A dlaczego nikt nie napisze że niefrasobliwość właścicieli szkoły Baletka doprowadziła do posadzenia wielu ludzi na kwarantannie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *