LEGIONOWO. Noworoczne życzenia dla władz

2021-01-16 5:12:51

Poniżej publikujemy życzenia, jakie jeden z mieszkańców, protestujący przeciwko dogęszczaniu miasta, likwidacji zieleni oraz zwiększaniu smogu, skierował do naszych władz

Szanowni Państwo,
Z okazji nadchodzącego 2021 roku, życzę Państwu abyście wreszcie poszli po rozum do głowy i zaczęli dbać o mieszkańców, a nie o deweloperów. Abyście Państwo przejrzeli wszystkie wydane pozwolenia z ostatnich 5 lat i zobaczyli jaki bałagan w powiecie legionowskim Państwo zrobili.
Tak to Państwa wina, Państwo dopuścili do budowy setek nielegalnych bloków na terenach do tego nie przeznaczonych. To Państwo odpowiadają za brak infrastruktury za katastrofalny jej stan, za zanieczyszczenie środowiska, brak obwodnicy nawet w planach, wewnętrzna obwodnica wymyślona przez środek miasta i nie piszę o drodze 61 ale ciągu ulic Sobieskiego, Krakowska, Al. Róż, Al. Legionów, Suwalna. A także, za zgodę na likwidację zieleni, na jeden wielki parking itd.
Te miasto i powiat z ludźmi postępującymi tak jak Państwo zmierza do kompletnej zapaści i jednego wielkiego korka. To Państwa wina. Nie macie Państwo żadnej wizji, tylko kasa, kasa, kasa.
My mieszkańcy, bo nie tylko ja jestem niezadowolony Państwa postępowaniem mamy tego dość. Życzymy Państwu, aby w tym 2021 wreszcie, to interes mieszkańców Państwu przyświecał, a nie deweloperów. Te nielegalne bloki powinny być rozebrane, a Państwo powinni wypłacić ze swoich kieszeni odszkodowania ich właścicielom.

Z poważaniem…

Komentarze

6 komentarzy

 1. Urbaniak odpowiedz

  Litości niech ktoś to w końcu zablokuje – dlaczego w planie są działki po 800-1000 m, a powiat daje zgodę na 6 domów na działce 2000 m. Przecież to jakiś absurd – 200-250 m działka z domem?

 2. Obserwator odpowiedz

  Nic dodać, nic ująć.
  100%👍

 3. Victor odpowiedz

  Przyłączam się do tych życzeń, choć nie wierzę w pozytywną zmianę władz.W końcu to tylko życzenia.

  1. Daro odpowiedz

   Victor jeżeli nawet zmienią się władze to nie da się już niestety łatwo usunąć nieodwracalnych zniszczeń poczynionych w tkance miejskiej.Cofnięcie pozwoleń, i wypłata odszkodowań będą nas podatników kosztować miliony
   W Polsce żaden urzędnik nie odpowiada za swoje decyzje, nawet te najbardziej absurdalne, dlatego przez całe dziesięciolecia zostaniemy już ze szpecącymi stodołami udającymi domy w zabudowie szeregowej, ze zniszczoną i okrojoną. niewydolną infrastrukturą, zniszczoną zielenią której resztki są przeszkodą w dalszym “rozwoju” miasta i …lobby deweloperów piszących gdzie się tylko da o “piękniejącym Legionowie i zaspakajaniu potrzeb mieszkaniowych”

   1. Hektor odpowiedz

    Wzruszyłem się Daro tak pięknie napisane.
    Proponuje sprzedać dom/mieszkanie i wypad na wieś pod las albo do lasu tam będziesz sam wśród zieleni, drzew, bez betonu tylko szałas zrób solidny 😉

    1. Ryszard odpowiedz

     Myśli i słowa Daro, jak Lenina, są wiecznie żywe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *