LEGIONOWO. Nożownik zaatakował ekspedientkę

2016-09-08 1:42:16

Dzięki czynnościom policjantów z legionowskiej komendy na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o usiłowanie rozboju z użyciem noża na ekspedientce Domu Handlowego „Raj”, mieszczącego się przy ul. Parkowej w Legionowie. 38-letniemu Michałowi T.- mieszkańcowi Legionowa grozi teraz kara do 12 lat więzienia.

W ubiegły poniedziałek (5 września) około godziny 11.00 dyżurny komendy został poinformowany, że chwilę wcześniej w Domu Handlowym „Raj”, znajdującym się przy ul. Parkowej w Legionowie, doszło do napadu na ekspedientkę. Jak wynikało z relacji 49-letniej pokrzywdzonej sprawca, w peruce z długimi włosami, najpierw uderzył ją w twarz, a następnie wymachując przed nią nożem polecił wydanie pieniędzy z kasy. Kobieta zachowała zimną krew. Kiedy mężczyzna nożem próbował otworzyć kasę zainterweniował inny pracownik sklepu. Po tym 38-latek wybiegł ze sklepu, niczego nie kradnąc.

– Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania napastnika. Dzięki informacjom na temat jego rysopisu przekazanym przez świadków, sklepowemu monitoringowi oraz szybkiej reakcji policjantów już po pół godzinie od zdarzenia osoba podejrzana o przestępstwo usiłowania rozboju została zatrzymana. W miejscu przebywania mężczyzny policjanci znaleźli perukę oraz nóż – poinformowała podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo.

Nożownik w rękach policji. Fot. KPP Legionowo

Nożownik w rękach policji. Fot. KPP Legionowo

Michał T. trafił do policyjnego aresztu. Sprawą zajęli się legionowscy śledczy we ścisłej współpracy z miejscową prokuraturą. Po wykonaniu wszystkich czynności 38-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Mężczyzna w przeszłości był już karany w tym również za przestępstwo rozboju. Wczoraj Michał T. został tymczasowo aresztowany przez sąd na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 12 lat więzienia.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *