LEGIONOWO. Odwodnili ulice w powiecie – gdzie nie będzie zalewać?

2023-08-13 3:33:54

Powiat legionowski zbudował nowe odwodnienie przy skrzyżowaniach ulic Józefa Mireckiego i Tadeusza Wardenckiego w Legionowie, Niepodległości i Żytniej, Niepodległości i Spacerowej w Wieliszewie oraz Akacjowej i Kościelnej w Kątach Węgierskich w gminie Nieporęt. Inwestycje kosztowały w sumie 400 tys. zł


Jak poinformowało starostwo powiatowe w Legionowie, pod koniec czerwca 2023 r. zakończono roboty drogowe związane z budową nowego odwodnienia w łącznie 4 skrzyżowaniach dróg powiatowych.

Legionowo

Na terenie Legionowa, nowe odwodnienie zbudowano w rejonie skrzyżowania ulic Józefa Mireckiego i Tadeusza Wardenckiego. Inwestycja kosztowała 100 tys. zł. Po deszczu woda gromadziła się głownie przy zjeździe do posesji przy ul. Mireckiego 16A.

Wieliszew

W gminie Wieliszew, w ul. Niepodległości w Wieliszewie zbudowano miejscowe odwodnienie liniowe, połączone ze studniami rewizyjnymi oraz istniejącym systemem skrzynek rozsączających. Inwestycja została zrealizowana na skrzyżowaniu ul. Niepodległości z ulicami Żytnią i Spacerową. To tam po ulewach tworzyły się największe kałuże. Powiat legionowski wydał na to przedsięwzięcie 260 tys. zł.

Nieporęt

W Kątach Węgierskich, w gminie Nieporęt, na skrzyżowaniu ulic Akacjowej i Kościelnej w zbudowano wyloty kanalizacji deszczowej do rowu otwartego, który dodatkowo pogłębiono, umocniono skarpami i obrzeżem betonowym oraz zabezpieczono ogrodzeniem. Inwestycja kosztowała 40 tys. zł.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *