LEGIONOWO. Ogarnięte uczennice z „Konopnickiej”

2021-06-02 8:45:40

Zastanawialiście się, jak lepiej i efektywniej wykorzystać swój czas? W jaki sposób uczyć się tak, aby się nauczyć? Co zrobić, aby skupić się na jednej rzeczy, kiedy wszystko nas rozprasza? Jeśli któryś z tych problemów Cię dotyczy, ten projekt jest dla Ciebie!

W taki sposób zachęcają do zapoznania się ze swoim projektem, realizowanym w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, uczennice LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie – Gabriela Posyłek, Julia Ren, Wiktoria Składanek, Jagoda Graniczna, Monika Murawska, Maria Kita i Julia Witkowska. – Jesteśmy uczennicami liceum. Z myślą o naszych rówieśnikach zagubionych w nastoletnim świecie stworzyłyśmy projekt, który ma za zadanie pomóc im i jednocześnie nam samym ogarnąć swoje życie – wyjaśniają dziewczyny.

O czym jest projekt?
– Chcemy pomóc młodym ludziom jak najlepiej zagospodarować swój czas tak, aby mogli nie tylko efektywnie się uczyć, ale też spotykać się ze znajomymi oraz rozwijać swoje pasje i zainteresowania – mówią autorki projektu. – Razem z koleżankami stworzyłyśmy stronę internetową, na którą regularnie wstawiamy artykuły na różne tematy. Znalazły się tam m. in. teksty dotyczące takich zagadnień jak:

Minimalizm – wywiad z Olą z kanału Minimalizm Holistycznie

Manipulacja.

Jak się skutecznie uczyć?

Muzyka – pomoc w nauce.

Jak zachować wewnętrzny spokój i pogodę ducha?

Zamieszczane przez uczennice wpisy powstają na bazie innych sprawdzonych stron internetowych, książek psychologicznych, wywiadów z osobami konkretnych profesji lub rozmów ze studentami, a także własnych doświadczeń. Informacje o projekcie „Ogarnij się” można znaleźć w social mediach: Instagram -@ogarnijsie.zzt i Facebook – Ogarnij się – Projekt zwolnionych z Teorii.

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami zamieszczonymi na stworzonej przez uczennice stronie i gratulujemy pomysłu.

Źrodło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *