LEGIONOWO. Oggie i Rossa oficjalnie przewodnikami dla osób niepełnosprawnych

2022-06-24 12:44:30

Oggie i Rossa – labradory, które gościły w Legionowie i ćwiczyły w legionowskim ratuszu pod okiem pracownika/trenera w Referacie Kultury i Współpracy już pracują z nowymi opiekunami. Pieski zdały egzamin na psa przewodnika i pomagają osobom niewidomym

Labradory 17 czerwca trafiły do swoich docelowych opiekunów, czyli osób z niepełnosprawnością wzroku, którym będą pomagać w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki Fundacji na rzecz Osób Niewidomych Labrador – Pies Przewodnik co roku wiele osób potrzebujących otrzymuje wyjątkowe wsparcie w postaci wiernego przyjaciela, który nierzadko zastępuje oczy.

Labrador to rasa, która doskonale spełnia się w roli psich przewodników. Ich szkolenie trwa 2 lata. Taki pies jest nieocenioną pomocą. Ułatwia poruszanie się w terenie, przeprowadzanie w mieście, pokazuje przejścia dla pieszych, drzwi, ławki, schody. Aby ubiegać się o przyznanie takiego pomocnika, należy zwrócić się bezpośrednio do fundacji lub Polskiego Związku Niewidomych.

Na sierpniowy egzamin czeka jeszcze Misza – czarny labrador, który najdłużej uczył się w Legionowie i który zdobył serca pracowników i gości ratusza. Trzymamy kciuki za jej sukces! Gratulujemy serdecznie fundacji i ich podopiecznym!

Źródło: www.legionowo.pl

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    A jak policja i prokurator pomagają niewidomym ? Odpowiedź – wcale. Ale mandat i do więzienie wsadzą, byle sztuka się zgadzała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *