Facebook


LEGIONOWO. Okradli myjnię samochodową

2015-11-13 1:03:27

W nocy z soboty na niedzielę (7-8 listopada) okradziono z żetonów myjnię samochodową znajdującą się na tyłach marketu Lewiatan przy ulicy Kazimierza Wielkiego 16 w Legionowie. Właściciele myjni wraz z policją poszukują świadków tego zdarzenia.

Do kradzieży doszło w poprzedni weekend, w nocy około 2.30. Z myjni samochodowej mieszczącej się na ulicy Kazimierza Wielkiego 16 w Legionowie, jak dotąd nieznani, ubrani w kominiarki sprawcy zrabowali pieniądze i metalowe żetony, a dodatkowo włamywacze zniszczyli tzw. rozmieniarkę.

Blondynka spłoszyła włamywaczy

Mieszcząca się na terenie myjni kamera monitoringu zarejestrowała obecność prawdopodobnych włamywaczy. Uchwyciła również młodą blondynkę, przechodzącą ok. 2.30 w nocy przez teren myjni, która najprawdopodobniej nieświadomie spłoszyła złodziei. Co zresztą widać na załączonym filmie. Właściciele myjni apelują do wszystkich świadków, a zwłaszcza kobiety która jest na nagraniu, o pomoc w ujęciu sprawców. Przewidziana jest nawet nagroda.

Dowody najpierw w mediach

– To już czwarta kradzież żetonów z naszej myjni. Poprzednie, także zgłaszaliśmy policji. Niestety, sprawców nie udało się ustalić, a dochodzenia były umarzane. Tym razem postanowiliśmy sprawę nagłośnić – mówią właściciele myjni, licząc zarazem, że nagłośnienie rabunku w mediach pomoże śledczym w ustaleniu danych rabusiów. Tymczasem policja widzi to inaczej. – Ogromna szkoda, że najpierw film z monitoringu oglądamy w mediach, a dopiero po kilku dniach od zajścia właściciele myjni zgłaszają nam kradzież i dostarczają film. To szkodzi śledztwu, tak się nie robi – wyjaśnia Artur Bartczak, oficer prasowy KPP Legionowo. Policja na miejscu zabezpieczyła odciski palców, ale zebrane po kilku dniach od przestępstwa, mogą być one trudne do zidentyfikowania.

Byli w kominiarkach

– Istnieją również inne nagrania z pozostałych kamer monitoringu. Niestety widać na nich niewiele, a sami sprawcy byli w kominiarkach. Jednak od tej kradzieży,  będzie przez nas dostarczany monitoring lokalnym mediom – przestrzega właścicielka myjni. Warto też dodać, że skradzione żetony działają tylko na myjni samochodowej znajdującej się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 16 w Legionowie. Złodzieje mogą chcieć je spieniężyć. Dlatego w związku z tym, właściciele apelują, aby o próbach dokonania powyższych transakcji niezwłocznie informować legionowską policję, bądź też właścicieli myjni pod numerem telefonu 510-585-543.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *