LEGIONOWO. Opinie nt. otwarcia lokali gastronomicznych

2021-01-21 4:25:05
Rząd powinien zweryfikować swoją postawę

Legionowscy restauratorzy, ale nie tylko, bo przecież dotyczy to całego kraju, znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. Z ich wypowiedzi jednoznacznie wynika, że pozostali bez jakiejkolwiek pomocy. Rządowe deklaracje pozostały na razie w sferze obietnic. Dlatego nie należy się dziwić, że decydują się na otwarcie swoich lokali.
Tym bardziej, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu orzekł, iż rozporządzenie ograniczające lub zakazujące prowadzenia działalności gospodarczej zostało wydane bez upoważnienia ustawowego, nie wykonuje też ustawy, gdyż wprowadza do systemu prawnego treści nieznane ustawie, co stanowi naruszenie art. 92 ust. 1 Konstytucji RP.
Myślę, że kluczowe w obecnej sytuacji epidemicznej jest przestrzeganie reżimu sanitarnego, a właściciele restauracji zapewniają, że będą go przestrzegać. Dlatego rząd powinien zweryfikować swoją postawę, jeżeli poczuwa się do odpowiedzialności za los przedsiębiorców. Uważam, że jest to konieczne.
Bogdan Kiełbasiński
Radny Rady Miasta
Legionowo Nasze Miasto Nasze Sprawy

Artur Pawłowski

To Klient generuje największy dochód

Całkowicie rozumiem przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej. Ta działalność jest jedną z najbardziej dotkniętych skutkami pandemii.
Poza tym to wiele miejsc pracy. Pomimo różnych sposobów na odmrażanie gospodarki, to ostatecznie klient będący na miejscu generuje największy dochód, a tego póki co nie ma. Myślę, że warto by rozważyć przesunięcie na wcześniejsze etapy szczepień przedsiębiorców z branż najbardziej dotkniętych finansowo. Z kolei przy zachowaniu rygoru sanitarnego umożliwić korzystanie z usług gastronomicznych „na miejscu” tym, którzy są już zaszczepieni. – Artur Pawłowski Radny Rady Miasta Legionowo red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *