LEGIONOWO. Oszukani przedsiębiorcy szukają pomocy

2018-09-17 1:04:07

Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja, że jedna z legionowskich fundacji oszukuje przedsiębiorców. Okazało się, że chodzi o fundację Bizoon powiązaną z legionowskim samorządem


Bizoon ogłasza się jako fundacja wspierająca rozwój przedsiębiorczości i aktywizującą lokalną społeczność. Twierdzą również, że ich celem jest promowanie idei przedsiębiorczości oraz działalności wspomagającej rozwój gospodarki, w szczególności poprzez tworzenie warunków sprzyjających powstawaniu i rozwojowi małych, średnich przedsiębiorstw oraz innowacyjnych projektów i start up-ów.
Przedsiębiorcy twierdzą jednak, że fundacja obiecuje złote góry, a potem nie wywiązuje się z podjętych zobowiązań. Chodzi m.in. o nieprawidłowe prowadzenie księgowości przez co klienci mają później problemy z Urzędem Skarbowym i ZUS-em, a także wystawianie faktur VAT-owskich do czego fundacja nie ma prawa. Fundacji zarzuca się również zaleganie z płatnościami, błędy w wypłatach dla klientów z inkubatora przedsiębiorczości, a także brak tych wypłat i przetrzymywanie bezpodstawne pieniędzy. Do tego złe porady prawno-księgowe, obiecywanie i niewywiązywanie się z umów. Przedsiębiorcy zarzucają również fundacji problemy z komunikacją, w tym nie odbieranie telefonów. Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że osoby które zapowiedziały złożenie pozwu przeciw fundacji otrzymały od niej ostrzeżenie aby nie nagłaśniać tematu. Redakcja dotychczas nie otrzymała żadnych wyjaśnień od fundacji. Do naszego dziennikarza ma oddzwonić prezes. Sprawa wydaje się bardzo rozwojowa dlatego też o jej postępach będziemy informować w najbliższych numerach.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. Andy odpowiedz

    To ta fundacja, ktora zapraszala do poczytalni Talarskiego na spotkanie z chopkami roztropkami z .Nowosmieszną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *