LEGIONOWO. Parka dokonała włamania

2019-09-24 11:35:09

Policjanci z Legionowa zatrzymali 63-letniej kobietę i 53-letniego mężczyznę. Powodem zatrzymania było podejrzenie dokonania kradzieży rozbójniczej i włamania. Para została przyłapana przez córkę właściciela domu, do którego się włamali. Za popełnione przestępstwa grozi kara nawet do 10 więzienia


Policjanci z Legionowa otrzymali zgłoszenie o włamaniu do niezamieszkałego domu. Na miejscu oczekiwała już zgłaszająca. Jak się okazało córka właściciela posesji usłyszała hałas dobiegający z działki należącej do jej ojca. Kiedy wyszła na zewnątrz zobaczyła, że z bramy wjazdowej została zerwana kłódka zabezpieczająca, a drzwi do pomieszczeń mieszkalnych są otwarte. Po chwili na posesji zauważyła również mężczyznę i kobietę, którzy wynoszą z domu przedmioty wyposażenia kuchni. Zgłaszająca próbowała powstrzymać włamywaczy i chciała zamknąć bramę, w tym momencie 53-latek odepchnął ją próbując uciec. Na pomoc zgłaszającej przyszli sąsiedzi, którzy ujęli parę i natychmiast o zaistniałej sytuacji powiadomili Policję.

Podejrzani zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi. Mundurowi sprawdzili dokładnie miejsce przestępstwa, a technik kryminalistyki dokonał oględzin i zabezpieczył ślady.

Wczoraj obojgu zatrzymanym śledczy przedstawili zarzuty. 53-letni mężczyzna podejrzany jest o kradzież rozbójniczą, zaś 63-letnia kobieta o kradzież z włamaniem. Decyzją Prokuratury oboje trafili pod policyjny dozór. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przez parę przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

1 komentarz

  1. Czytelnik odpowiedz

    Parka? A może to było bolerko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *