Facebook


LEGIONOWO. Parkingi na Piaskach świecą pustkami

2018-04-12 2:58:21

Na początku lutego br. otwarto dwa nowe parkingi przy stacji Legionowo Piaski. Otwarte z wielką pompą miejsca postojowe teraz świecą pustkami. Czy tę inwestycję można uznać za nie trafioną?

W sumie 223 miejsca parkingowe dla samochodów oraz wiaty mieszczące 70 rowerów to „wymiary” dwóch parkingów „parkuj i jedź”. Parkingi otwarte zostały na początku lutego w okolicy stacji PKP Piaski. Korzystanie z ich jest bezpłatne, ale jak informują nas mieszkańcy nie zachęca to kierowców do korzystania z nich i miejsca postojowe świecą pustkami.

Niewypał za 2,5 mln?

O braku miejsc parkingowych w naszym mieście wie każdy, a dwa nowe parkingi miały ułatwić życie podróżnym. Całkowity koszt inwestycji to niecałe 2,5 mln zł. Włodarze miasta parkingi otworzyli z wielką pompą. Na otwarcie parkingów zaproszono nawet wiceprezydenta Warszawy, gdyż to właśnie tam dojeżdżają podróżni z Legionowa. Jak informują nas mieszkańcy, po 2 miesiącach od otwarcia parkingów jedynie na mniejszym z parkingów widać stojące samochody.

Miasto przypomina

Miesiąc po otwarciu parkingów Urząd Miasta Legionowo na swojej stronie przypominał o nowo powstałych parkingach. Zachwalanie dużo nie dało bo po upływie kolejnego miesiąca sytuacja się nie zmieniła. Teraz przejeżdżając obok parkingów możemy zauważyć, że podniesiono szlabany. Taki zabieg może oznaczać, że mogły one sugerować konieczność opłaty za parkowanie.

Co na to Urząd?

O zasadność inwestycji i informacje o korzystających z nich podróżnych zapytaliśmy Urząd Miasta. Niestety do zamknięcie numeru nie otrzymaliśmy żadnych informacji.

KT

Komentarze

6 komentarzy

 1. promocja odpowiedz

  podobno Rydzyk bezdomnym bedzie fudował “Majtobachy” mieszkańcom z Kozłówki, to parkingi bedą wprost niezbedne

  1. Ewa odpowiedz

   Ty ze swoim podejsciem do bliźniego, wiele się od Rydzyka nie różnisz

 2. olo odpowiedz

  A ktoś się orientuje może które miejsce Legionowo (w zasadzie to jego prezydent) zajmuje w rankingu gmin na ilość miejsc parkingowych na mieszkańca ? Bo może to jest kwestia, że jesteśmy jeszcze poza pudłem i jakby tak dobudować jeszcze jeden parking to mielibyśmy Romana na kolejnej serii plakatów.
  “2019 Legionowo zajęło II miejsce w liczbie miejsc parkingowych na mieszkańca #jestesmyurwałdumni”.
  Najbliższe zakładanie szwów w Warszawie, ale wolne miejsca parkingowe już na miejscu.

 3. Janek odpowiedz

  A i miejsce parkingu budzi watpliwosci.Lokalizacja przy Kozłówce budzi lęk każdego,nawet właściciela gracika…

 4. Victor odpowiedz

  Problem leży nie w parkingach. One są OK i się na pewno przydadzą ale tylko po warunkiem, że: 1) sieć połączeń SKM będzie taka jak w Trójmieście. tam SKM w godzinach szczytu jeździ co 15 minut, u nas rzadziej niż za komuny. 2) Miasto wreszcie uruchomi większe dopłaty do karty Legionowianina, tak bay jazda SKM była po prostu tańsza. Jestem pewien, że wtedy parkingi się zapełnią, ludzie nie są idiotami i zauważą na pewno olbrzymie plusy SKMki. Przy niższej cenie karty i większej gęstości połączeń będzie można na prawdę fajnie dojechać do Wawy w niezłym komforcie i niezłym czasie. czasie dziś nieosiągalnym dla samochodu w godzinach szczytu.

 5. Daro odpowiedz

  Od momentu oddania parkingu przy ulicy Szwajcarskiej do użytkowania co miało miejsce 6 lutego po dwóch miesiącach zobaczyłem PIERWSZY JEDEN JEDYNY zaparkowany w tym miejscu samochód. To jest zupełnie nietrafiona inwestycja bo kierowcy jadąc Szwajcarską już po kilku sekundach mają do dyspozycji olbrzymi parking w samym Legionowie z przyjeżdzającymi co chwilę pociągami.Chyba tylko desperat zaparkuje przy stacji gdzie pociągi jadą średnio co godzinę a od samego parkingu jest kawał drogi na peron.
  Co budzi jednak przerażenie to ilość “łapek” przy postach na facebooku, oczywiście nastawionych krytycznie do artykułu To i Owo
  Ci ludzie nie potrafią chyba zrozumieć że oświetlenie, utrzymanie urządzeń monitoringu czy szlabanów na totalnie pustym placu przez dwa miesiące kosztuje masę kasy płaconej z ….czyjej kieszeni. Tak nas wszystkich. Na chwilę obecną jest to 2.3 miliona wywalone w błoto plus koszty oświetlenia, utrzymanie systemu monitoringu czy szlabanów
  Czasami przestaję się dziwić że w Legionowo jest tak kiepsko a władze robią co tylko chcą
  Z takimi mieszkańcami mogą zrobić wszystko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *