Facebook
Legionowo. Petycja ws. zmiany nazwy Parku Zdrowia .Nowoczesna ws. Parku im. Władysława Bartoszewskiego

2017-07-22 1:59:53

Sympatycy .Nowoczesnej wystąpili z projektem nadania Parkowi Zdrowia imienia Władysława Bartoszewskiego. Pod petycją w tej sprawie podpisało się ponad 600 mieszkańców Legionowa. Prezydent lekceważy jednak tę inicjatywę


W lutym bieżącego roku grupa członków i sympatyków .Nowoczesnej z koła powiatu legionowskiego wystąpiła z projektem nadania Parkowi Zdrowia w Legionowie patronatu (imienia) Władysława Bartoszewskiego. Pomysł przewidywał jednoczesne przypomnienie i uczczenie tym faktem pamięci legionowskiego getta i idei pomocy Żydom w czasie okupacji.
Pomysł spotkał się z żywym zainteresowaniem mieszkańców Legionowa. W związku z powyższym, 24 kwietnia br. przedstawiciele koła, w imieniu 609 mieszkańców Legionowa i powiatu legionowskiego złożyli w Urzędzie Miasta odpowiedni wniosek, skierowany do pana Prezydenta. Niestety, wniosek nie doczekał się skierowania pod obrady Rady Miasta, dlatego zarząd koła wystąpił do Prezydenta Legionowa z zapytaniem o powody zwłoki.

ML.

Komentarze

10 komentarzy

 1. Elżbieta odpowiedz

  Dlatego proponuję poczytać o życiu i dokonaniach Władysława Bartoszewskiego

  1. Adam odpowiedz

   Jakich “dokonaniach” droga Pani, jakich? Konkretnie, proszę wymienić choć jedno.

  2. dziwna historia odpowiedz

   ta historia napisana do czytania zawiera miec fałszywe załozenie bo jak wiadomo z relacji współosadzonych, prawdziwych bohaterach w obozie dobrze sobie radził i w niezłej kondycji przetrwałprzerwał. Po wojnie nadal intensywnie z niemcami współpracował i jako polak ciagle ich chwalił !!! czy to przypadek /

 2. Andrzej odpowiedz

  A dlaczego mamy ulice Piłsudskiego? Mickiewicza? Sienkiewicza? Jana Pawła? Chopina? Kopernika?
  Bo wielcy Polacy byli…

  1. Maria odpowiedz

   I Pan uważa że dr Bartoszewski stoi w tym samym szeregu co Piłsudski, Mickiewicz, Sienkiewicz, Św. Jan Paweł II, Chopin, Kopernik? Ciężko jest porównywać współczesne postacie z tymi z historii Polski. Mamy park im św Jana Pawła II, Solidarności. Jakoś Bartoszewski nie widzi mi się na równi.

 3. Elżbieta odpowiedz

  Chyba niektórzy nic nie wiedzą o Władysławie Bartoszewskim . Proponuje poczytać. Byle to były książki historyczne , a nie partyjne biuletyny pewnej partii, której nie wymienię z nazwy…

  1. Maria odpowiedz

   Zastanawia mnie dlaczego akurat Bartoszewski i akurat w Legionowie. Potrafi Pani mi odpowiedzieć, czy jak Pan Edward nazwie mnie “miernotą” bo ośmielam się zadawać pytanie?

 4. Edward odpowiedz

  Czy ma Pani jakieś konkretne propozycje, czy tylko reprezentuje pani to nasze piekiełko, w którym miernoty zawsze próbują obrażać ludzi na prawdę zasłużonych.!!!

  1. Maria odpowiedz

   Gratuluję Panu szacunku dla rozmówcy. Żegnam

 5. Maria odpowiedz

  A w jaki sposób Bartoszewski był związany z Legionowem? Myślę że te 600 osób to nie jest niewiadomo jak duża grupa, bo przez Park przewijają się tysiące. Znajdzie się chyba człowiek, ktorego zycie i nazwisko bardziej zasluguje na honorowanie parku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *