LEGIONOWO. Pijani Strażnicy Miejscy ujęci na “gorącym” uczynku

2021-09-30 8:03:19

Dwóch legionowskich strażników miejskich z blisko 10-letnim stażem pracy zostało dyscyplinarnie zwolnionych, po tym jak zostali przyłapani na odbywaniu służby pod wpływem alkoholu. Pierwszy miał blisko 3 promile, drugi wg prawa był po spożyciu alkoholu. Sprawą zajmuje się policja

Jak podają media, do zdarzenia miało dojść w sobotę (25 września) około godz. 20.00, kiedy to wspomniani wcześniej strażnicy wrócili z interwencji przy ul. Zegrzyńskiej dotyczącej pijanego mężczyzny do Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Ich zachowanie wzbudziło podejrzenia u dyżurnego, który o swoich obiekcjach poinformował Komendanta legionowskiej Straży Miejskiej oraz poprosił o przyjazd do Komendy.

Po przybyciu na miejsce, komendant Adam Nadworski zdecydował o przebadaniu swoich podwładnych znajdującym się na Komendzie alkomatem z atestem.

Pierwsze badanie alkomatem u dowódcy patrolu przeprowadzone o 21:18 dało wynik 2,97 promila, a drugie z godziny 21:20 – 2,90 promila. Drugi funkcjonariusz, który według Nadworskiego był w trakcie sobotniego dyżuru kierowcą radiowozu, “wydmuchał” 0,37 promila w badaniu o 21:23 oraz 0,38 promila w próbie przeprowadzonej pięć minut później.

Sprawą obu strażników zajął się policyjny zespół do spraw wykroczeń, który prowadzi postępowanie z art 70 par 2 Kodeksu Wykroczeń dot. obowiązku zachowania trzeźwości. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, obu strażnikom grozi kara grzywny lub aresztu. Policjanci ponadto sprawdzają, który ze strażników prowadził tego dnia samochód.

Mężczyźni zostali dyscyplinarnie zwolnieni i od 28 września nie są już pracownikami legionowskiej Straży Miejskiej.

 

Komentarze

6 komentarzy

 1. Pawel M odpowiedz

  Znam goscia. Maniek, zawsze ci mowilem, ze gorzala cie zgubi. Ksiadz drugi raz roboty ci nie zalatwi poza posada wlasnego kierowcy. Caluj go za to w 4 litery, bo bys zadnej roboty po tej wpadce nie znalazl. Chciales byc szeryfem, zostales cieciem. Taki los…

 2. Pawel odpowiedz

  Brawo Maniek. Zawsze powtarzalem, ze ta gorzala ci wyjdzie bokiem. A taki byles cwaniak….

 3. ImieninyRomana odpowiedz

  Krążą opowieści już od lat, że w legionowskiej Straży Miejskiej prezydent umieszczał członków rodzin swoich znajomych, kolegów, radnych itd., którzy nie mogli znaleźć pracy gdzie indziej.
  A więc są niewinni. Może tylko trenowali przed imieninami ROMANA, które wypadają 1 października?

 4. Wściekły odpowiedz

  Bandyci w mundurach!

 5. ZliwidowaćStrażMiejską odpowiedz

  Ciekawe ile razy przez te 10 lat jeździli na interwencje po pijaku. I ile razy po pijaku złamali prawo i przekroczyli uprawnienia?

 6. pytanie odpowiedz

  a straz nie podlega pod romana? bo jesli tak, to przyklad idzie z gory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *