Facebook


LEGIONOWO. Pobity 4-tygodniowy chłopiec nadal w szpitalu

2018-04-11 5:03:42

Pobity w Domu Samotnej Matki 4-tygodniowy chłopiec wciąż jest w szpitalu. Jego stan jest stabilny, jednak lekarze nie mają pewności czy dziecko wróci do zdrowia. Matka chłopca 27-letnia Marta S. została aresztowana


Do pobicia chłopca doszło tuż po północy w nocy z 20 na 21 marca br. Sprawczynią brutalnego pobicia była matka chłopca, 27-letnia Marta S. Kobieta mieszkała w Domu Samotnej Matki, sióstr Urszulanek z Gandino w Legionowie. Chłopczyk w stanie ciężkim, z poważnymi urazami głowy trafił do szpitala.

Dziecko wraca do zdrowia

Z rozmowy z Mariuszem Mazurkiem, Rzecznikiem Prasowym szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie , dowiedzieliśmy się, że stan chłopca uległ poprawie i jest on stabilny. Chłopczyk cały czas znajduję się na oddziale neurochirurgii dziecięcej. Jest pod stałą opieką lekarzy neurochirurgów, którzy sprawdzają czy nie dochodzi do powikłań. Niestety ze względu na wiek chłopca, kontakt z nim jest utrudniony i nie można zdiagnozować czy doszło do trwałych ubytków neurologicznych.

Matka została aresztowana

27-letnia Marta S. przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. Kobieta usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym to znaczy, że kobieta mogła zdawać sobie sprawę z tego, że dziecko może nie przeżyć. A także znęcania się fizycznego, na co wskazywały ślady po wcześniejszych urazach jakie znajdowały się na ciele chłopca. Na wniosek Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Sąd Rejonowy w Legionowie aresztował kobietę na okres 3 miesięcy. Matka chłopca zostanie poddana badaniom sądowo-psychiatrycznym, które pozwolą ustalić czy zdawała sobie sprawę z tego co robi. Nieoficjalnie mówi się, że cierpiała z powodu depresji poporodowej. Jednak jeżeli by się okazało, że w trakcie zdarzenia była poczytalna grozi jej nawet dożywocie.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *