Facebook


LEGIONOWO. Podwójna pensja dla sekretarz?

2019-07-11 5:11:43

W maju br. Gmina powołała nową miejską spółkę – Nowa Energia Legionowo, ponieważ miejska ciepłownia PEC nie może już zaciągać nowych zobowiązań. W czerwcu br. prezydent wydał zarządzenie, którym do rady nadzorczej nowej spółki powołał Danutę Szczepanik – sekretarz Miasta Legionowo


Nowa Energia Legionowo Sp. z o.o to druga legionowska spółka ciepłownicza. Powodem jej powołania była rzekomo zła sytuacja ekonomiczna PEC, która nie pozwala na zaciąganie kredytów. A tym samym na realizację koniecznych inwestycji związanych z przechodzeniem ciepłowni na paliwo gazowe. Pojawiają się też głosy, że nowa spółka, to tylko kolejny zabieg księgowy, który ma służyć do wyprowadzania z miejskiej kasy pieniędzy podatników.
Pierwszą oznaka działalności Nowej Energi było powołanie przez prezydenta 19 czerwca sekretarz miasta – Danuty Szczepanik na reprezentanta miasta Legionowo w radzie nadzorczej spółki.
Zadaliśmy od razu pytania do ratusza, kto i według jakich kryteriów będzie obsadzał stanowiska w nowej spółce i czy będą konkursy na te stanowiska. Zapytaliśmy także o wysokość wynagrodzeń oraz o to, czy sekretarz miasta będzie pobierała dwie pensje (podwójne wynagrodzenie), jedną z Urzędu Miasta Legionowo, a drugą z miejskiej spółki. Do chwili zamknięcia bieżącego numeru tygodnika, nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi miejskiej.

red.

Komentarze

1 komentarz

  1. AGNIESZKA odpowiedz

    A może Smogorzewski liczy, że jak dał jej tę fuchę , to w końcu wybierze się kobieta na emeryturę i zwolni mu miejsce pracy dla kogoś znajomego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *